Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki tejcukor érzékeny az ehet...

Aki tejcukor érzékeny az ehet laktózmentes termékeket vagy csak a vegán növényi eredetűt?

Figyelt kérdés
2022. aug. 29. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a lényege a laktózmentes termékeknek.
2022. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ehet, laktóz = tejcukor. A laktózmentes ételekbe laktáz enzimet raknak, hogy aki laktózérzékeny, meg tudja enni.
2022. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csak a viszonylag hosszú ideig, keményre érlelt sajtokban nincs laktóz, az ilyen laktózmentesnek nevezett tejekben, joghurtokban, stb. igazából ugyanúgy van laktóz, csak tesznek bele laktózt lebontó enzimet is. De ebből nem mindenkinek ugyanannyi kell, meg egyébként is, ezt nem mindenki szervezete egyformán tolerálja, szóval lehetnek belőle problémák.
2022. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is úgy tudtam, hogy ehet...

Akkor ezek szerint vagy nem tejcukor érzékenység vagy az orvos tudja rosszul

2022. aug. 29. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tejcukor = laktóz

Tehátha valaki tejcukorerzekeny akkor laktozerzekeny. Tehat ehet olyanntejet amiben nincs laktoz.


De ha valaki tejFEHÉRJE erzekeny az nem ehet

2022. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak az a probléma, hogy nincs olyan tej, ami laktózmentes. Amit laktózmentes tejnek mondanak, abban van laktóz és laktózt lebontó enzim.
2022. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És ez a laktózt lebontó enzim egy embernek vagy kevés vagy pont megfelelő vagy sok, vagy valami más miatt okoz problémát vagy nem. És akkor még ott van benne a laktóz is, amiből vagy marad még az emésztés során vagy nem.
2022. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem árt kivizsgáltatni, mert nem biztos, hogy csak laktózérzékenység áll fenn.

Nekem mind a három alkotóelemet kerülnöm kell. A tejcukrot, tejfehérjét és tejzsírt is.

A tejfehérjénél a kazeinfehérjéket, és a savófehérjéket egyaránt, vagyis tejsavót tartalmazó ételt sem ehetek.

Kizárólag a növényi tejet és tejszínt tudom megemészteni.

2022. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Paczalos István ***** válasza:
100%
Én a nagyobb mennyiségű nyers tejre pöttyös leszek, és megy a hasam. Ezektől a 1,5%-os műtejektől, és a növényi eredetű tejfölöktől viszont nincs semmi bajom. Amúgy meg a Laktacid és társai elég jól megvédenek, ha csak kisebb méretű a laktóz érzékenységed
2022. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!