Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan lehet megszüntetni...

Hogyan lehet megszüntetni vagy elmulasztani az orrdugulást?

Figyelt kérdés
Allergi szezonban használtam orrspray, mert folyton eldugott az orrom, nem kaptam levegőt éjjel és sokszor felébredtem miatta. Miután vége volt az allergiának, az orrom ugyanúgy eldugult, náthás mégsem voltam már. De használtam tovább az orrsprayt, és rászoktam. Szeretném már abbahagyni, de hogy lehet elmulasztani az orrdugulást? Van valakinek esetleg valami tapasztalata?

2022. szept. 1. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:
45%

Én is voltam már ebben a helyzetben. Pont ma voltam a fül-orr-gégészeten, bár két hete volt igazán súlyos a problémám, amikor az időpontot kértem, azóta nagyon sokat javult. Covidos voltam ebben a hónapban és akkor még súlyosabb lett a probléma, utána már fokozatosan egyre jobb lett.

Az orvos ma azt mondta nekem, hogy az természetes dolog, hogy éjszaka nem úgy kapunk levegőt ahogy nappal, az orrunk egyik oldalán levegőhöz jutunk, a másik oldalon nem, úgy emlékszem, azt mondta, hogy ilyenkor az orrnyálkahártya megtelik vérrel és az éjszakai orrdugulásban annak is szerepe van, hogy hogyan fekszünk, attól függ, hogy melyik oldalon dugul el az orr, hogy melyik oldalunkon fekszünk. Nekem egyébként szintén volt allergiám, mondta, hogy aki allergiás, az még fogékonyabb az ilyen gondokra.

Felírt az orvos orrsprayt.


Nekem az orrfújási technikám változtatása is segített a helyzetemen, először én nem elég erősen fújtam az orrom és gyakran kevesebb ideig, pedig inkább kellett volna ritkábban tovább, erősebben. Amikor úgy csináltam, jobban kitisztult.


Ma nem olyan fajta orrsprayt kaptam, nem olyat írtak fel, most Mometasonra kaptam receptet, még ma nem próbáltam, de korábban, amikor használtam orrsprayt, akkor én tengervizes Sterimar orrsprayt vettem, azt apukám javasolta, orvos volt szóval konyított is hozzá, ő is használta, nem emlékszem milyen gyakran. Az utóbbi időben ritkán alkalmaztam, de egyébként nekem jó tapasztalatom volt vele. Könnyebb volt rendesen orrot fújni, jobban kaptam levegőt. Én azt azért tartom jónak függés-leszokás témában, mert, én ugyan tényleg nem vagyok orvos/gyógyszerész, de azt gyanítom, hogy a tengervizes orrspray ilyen szempontból más, nem annyira okozhat függőséget vagy ha mégis, akkor feltételezem, hogy kevesebb negatív hatása van mivel sós víz tulajdonképpen és nem olyan gyógyszer mint a többi spray. De ha esetleg van itt orvos/gyógyszerész, javítson ki ha butaságot írtam, nem volt bennem félrevezetési szándék, csak segíteni próbáltam a magam módján, saját tapasztalatok és vélemény alapján.

A Sterimar orrspray, a tengervizes:

[link]

Elvileg fül-orr-gégészeti betegségek megelőzésében is segít, szerintem ebben van valami, mert amikor rendszeresen használtam, akkor sokkal ritkábban voltak problémáim és úgy rémlik, hogy apukámnak sem gyakran volt náthája vagy súlyosabb dolog, ő is használta, akkor csak használ...

A Mometason ilyen:

[link]

2022. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!