Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy lehet megtanulni együtt...

Hogy lehet megtanulni együtt èlni a betegségekkel?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Mogyoró allergiám van, ami megnehezíti az egész életem, mert rengeteg termék tartalmazhat mogyorót, ha elmegyek egy születésnapra, alig merek enni valamit, sokan már nevetnek. Mindemellett asztmám van, a mandullám azonnal begyullad, ha hideget iszok, és sajnos depresszióval is kezeltek már, mivel mielőtt szültem, meghalt apukàm 51 évesen. Van egy 1 éves csodás kisfiam, akit imádok, de néha úgy elkeseredek, hogy elmegy az életkedvem, mert arra gondolok, mennyi bajom van… szeretnék erős lenni, de nem tudok. Megkeseríti az életem ez az egész.

2022. szept. 5. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Sehol nem látom az írásodban, hogy valaha jártál-e szakemberhez.


Próbálkozz ott, hidd el, hogy ez már annyira elhatalmasodott rajtad, hogy csak az fog segíteni

2022. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Mindenképp elmennék pszichológushoz, a depressziód okozhat testi tüneteket is.

Én most ilyenre fogok menni: [link]

2022. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok fiatalt elér már a huszas, harmincas éveiben olyan betegség, ami csak tünetileg kezelhető, nem sok választásod van, meg kell tanulni az elfogadást. Van kiért és miért. De nem könnyű.
2022. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Én inkább örülnék, hogy nem zabálsz össze mindenfélét egy zsúron. Felnőttként, anyaként, nőként nem tudom miért kell dedózni és egymást kinevetni. Fogadd el ezeket, mert nem fog változni semmi, a depresszió meg plusz rátesz még, ahhoz megfelelő szakember kell.
2022. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


A mogyoróallergia pedig - nem eszel idegen helyen. Semmit.


Én gluténosként - ami nem okozhat azonnali halált - sem eszem olyan helyen, ahol találkozhat az ételem gluténnal, mégsem dőlök a kardomba.

2022. szept. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Ja, igen, és az aki kinevet az intoleranciám miatt, utoljára látott, mert bunkó, bunkókkal pedig nem foglalkozunk.
2022. szept. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem vicces. Rengeteg embernek van allergiája. Nekem sajnos szinte minden gyümölcsre van gyermekkorom óta, persze a mogyoró, pisztácia,dió is. Kb csak banánt, trópusi gyümölcsöket eszem nyersen. Meg főzve semmi bajom tőlük. És már a tejre is az lettem. Mindig legyen nálad kalcium. Allergiás voltam, tipikus 100 zsepi elhasznalo. 18 évesen asztmás is lettem. Majd akupunktúrára jártam ami nem egyből, hanem később éreztette hatását. Majdnem elhagytam teljesen a gyógyszereket. Az allergiás tüsszögés teljesen elmúlt. Évek óta nincs. Sajnos az asztma vissza jovoget. De volt idő mikor a mogyorót is meg bírtam enni,azota megint nem jó. A lényeg hogy az akupunktúra segített, és mellette sokat sétáltam, plana este, valamint meditációs hanganyagot hallgattam. Paksi Zoltán allergia kioltó, asztmára is jó volt nekem. De van sok féle. Hátra köpöly is jó. Meg gyógynövények. Most kezdtem el buteyko légzés tanfolyamot. Remélem jó lesz, az orrom jobban szelel már. De hallottam wim hof módszer is jó. Légzés gyakorlatok kellenek. Sajnos ezzel idáig nem foglalkoztam. Gyomorsavam nagyon sok, fekve jobban fulladok. Lehet attól is, és félre kezelhetnek. Okoz nehézlégzést. Remélem tudtam segíteni. Mielőbbi gyógyulást kívánok.
2022. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Asztma ellen jó a Buteyko légzés nézz utána vagy írj rám
2022. nov. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!