Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető hogy a koronavíru...

Elképzelhető hogy a koronavírus ugyanúgy velünk marad most már mint a "sima" influenza, a HIV, AIDS, Hepatitis, HPV és egyéb fertőző betegségek, amikkel úgy ahogy megtanultunk együtt élni?

Figyelt kérdés

A "sima" influenza minden évben indít egy járványt, és bizonyos időközönként (lehet, hogy évente) mutálódik is. Minden évben rengeteg ember oltatja be is meg nem is magát, és mégsem kérnek igazolást róla. Most már - ha jól értelmeztem a híreket - a koronavírusnak is van legalább két mutációja, amiből egy már terjed az unióban, és még az sem 100%, hogy a meglévő vakcinák hatásosak ellenük. Ráadásul az oltás is talán csak fél évre ad védelmet.


A HIV és az AIDS ellen védekezünk óvszerrel, de semmi és senki nem kötelez minket a használatára csupán a józan ész. Legfeljebb nem szexelünk. Viszont senki nem kérdezheti meg, hogy HIV pozitívak vagy AIDS-esek vagyunk-e. Kivéve a kivételt, ami csak erősíti a szabályt (véradás, meg biztos van még ahol igen).


Szóval oltás ide vakcina oda a covid is velünk marad és meg kell tanulnunk együtt élni vele. És senkinek és semmilyen intézménynek, vagy országnak nem kellene számon kérnie, hogy átestünk-e a fertőzésen vagy beoltattuk-e magunkat ellene. Aki akarja tegye én sem oltás ellenes, sem vírustagadó nem vagyok.

De az, hogy kvázi útlevélként hordozzuk magunknál egy igazolást az oltásról vagy arról, hogy átestünk a fertőzésen (tünetmentesen fertőző vírushordozók???) hogy moziba mehessünk, vagy az unióban átlépjünk egy másik országba, és még ki tudja mit ki nem találnak, na azt már túlzásnak érzem.


Inkább úgy gondolom, hogy megtanulunk együtt élni vele: többszöri kézmosás, maszk, aki akarja viselje, a boltoknak alaprésze lesz a kézfertőtlenítő a bejáratnál és a többi.


(Igen. Nem sokkal ezelőtt én voltam, aki egy hasonló témában írtam ki kérdést és hozzá szavazást, úgyhogy nem kell külön rákérdezni vagy rámutatni. Egy kérdésben nem tudtam jól összefoglalni azt, ami érdekelt.)



2020. dec. 27. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, velünk marad és együtt kell éjünk vele.
Nem, mert megtalálják a gyógymódot és eltűnik.
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Gyengülni fog a hatása. Egyébként most sem jellemző betegség, csak művi eszközökkel maszk, lakosság permetezése, ellenállóképességének gyengítése (fertőtlenítés) fenntartják.
2020. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a vakcinacio utan nem lesz oltasi utlevelhez kotve, hogy moziba menj. A nemzetkozi utazas lehet. A HIV nem jo pelda, mert nem kapod el egy melletted ulotol.


Lehetne a bevandorlok szamara kotelezo tuberkolozis szures ellen is tiltakozni - minek az? maximum elterjed ujra Europaban.

2020. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

HIV=AIDS, HPV-re van oltás, fiatal lányoknak adják be, törekszenek arra hogy fiatal fiúknak is, mivel ők adják át a nőknek. Egyedül a hepatitis C ellen nincsen oltás, az összes többi hepatitisre van.

És ezekre a betegségekre is vannak már gyógyszerek, amikkel ugyan meg nem gyógyul a beteg, de több 10-20 éveket tudnak még élni azonos életminőségben.

2020. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Igen, velünk marad. Mit hittél, hogy egyik napról a másikra felszívódik?
2020. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Egyértelmű, ahogyan 2019 márciusában is velünk volt, csak akkor nem volt ekkora médiahiszti és félelempropaganda körülötte.


[link]

2020. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
1: Neked van valami papiros a mentalis problemadrol? Mert akkor inkabb nem kezdtem el kutani, hogy mitol lehet valaki ennyire hulye..
2020. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ere azért nem számítottam:


"a védőoltás csak a megbetegedést akadályozza meg, azt nem, hogy elkapjuk és továbbadjuk a fertőzést"


[link]

2020. dec. 28. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!