Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez melyik étel allergia/intole...

Ez melyik étel allergia/intolerancia tünete lehet?

Figyelt kérdés

Állandóan puffadt a hasam, szeles vagyok, nyálkásat vagy csak nyálkát wc.-zek, erősen aknés az arcom, állandó fáradtság, állandó vérszegénység.

Ez valakinek ismerōs esetleg?

Az a baj, hogy amikor fogyasztok allergén termékeket hirtelen egyiktol sincs bajom csak utólag.

Egyedüli észrevételem, hogy néha az ízesített tejektol begörcsölök a simától nem.



2022. okt. 14. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Első tippre glutén vagy laktózérzékenységre gondolnék.
2022. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Érdemes lenne mindenképpen csináltatni egy intolerancia tesztet, ha teheted és szeretnéd is, amúgy a glutént és a tejfehérjét minden teszt nélkül is elhagyhatod, nem igazán tesznek jót a szervezetnek.


Illetve, pl. én tejfehérje allergiás vagyok, a gluténre pedig sem allergiám sem intoleranciám nincsen, mégis attól pattog ki a bőröm, úgyhogy macerás ez az egész dolog.

2022. okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Ui.: Azokra az ételekre kell gyanakodnod amiket a legtöbbször eszel, elsősorban, ezeket megpróbálhatod lecserélni egy 3 hónapra és kikísérletezni mi is okozza, de egyszerűbb a teszt.


#2-es voltam.

2022. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Glutén és/vagy laktóz a leggyakoribb.


Próbáld ki, hogy 3 hétig nem eszel semmi glutént és laktózt. Ha elmúlik, akkor vezesd vissza az egyiket, pl. a laktózt, egyed 1-2 hétig, és figyeld magad, hogy mi történik. Ugyanez gluténnal is. Így könnyen ki fogod találni, hogy melyik a problémás. (vagy esetleg mindkettő)

2-3 hónapos pepecs munka.

2022. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Ízesitett tej? 🥶😤😬

AZ mind műanyag és tartósított valami.

Miért nem normális tejet iszol.

2022. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és ha 6 napja nem fogyasztok glutént de még mindig puffadok stb az nem jelent semmit még?
2022. okt. 14. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetedből jelen esetben a glutén, de minimum pár hónap, de lehet egy év is, mire minden tökéletes lesz.
2022. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 4 hónappal az elhagyás után javultak a dolgok, viszont utána kicsit elhanyagoltam a diétámat és egy-két hét alatt minden visszatért a régibe :(
2022. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónap volt a diétám kezdete óta, mikor megszűntek a tünetek, ám... amikor hibázok véletlen, rögtön puffadás, fájdalom, néha hányás, görcsök, hasmenés.
2022. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Több év erős migrén és hányás után találtam rá az ételintolerancia tesztre. 1,5 hónapja volt a vizsgálat. Meglepő eredmények születtek. Legjobban tojásfehérje és tehéntej érzékenységem van....és még sok kisebb. Ajánlom neked is ezt a vizsgálatot. Tüneteid szerint tehéntej érzékeny lehetsz, így minden abból készült terméket likvidálnék a te esetedben. De a vizsgálat többet tud segíteni.
2022. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!