Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fáj az alkaron végzett allergi...

Fáj az alkaron végzett allergiavizsgálat?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nem csak csepegtetnek rá allergéneket, de meg is szúrkodják ott. Néztem róla videókat és láttam, hogy ilyenkor ez még vérzik is.

A karcolással nincs gondom, ha csak karcolgatják, de a videók, amiket néztem, ott szúrkodták és a pontokban véres volt. Őszintén szólva nekem van egy elég erős tűfóbiám is. Érdekes, mert ha csak karcolnak, az nem zavar, de ez a szúrkodás... hát nem tudom, már a videókat nézve rosszul voltam :D


Asztmát diagnosztizáltak ma nálam, de beutaltak allergiavizsgálatra is (vannak allergiás tüneteim is).



2022. okt. 14. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ma már inkább vérből vizsgálnak, azt nem lehetett kérni?


Kellemetlen érzés, főleg ha valamire allergiás vagy a teszt során :D

2022. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ez sztk-es rendelés, ma voltam a tüdőgondozóban kivizsgáláson. Ott helyileg utaltak be és adtak időpontot allergiavizsgálatra is. Nem tudom, hogy ez esetben nekem van-e lehetőségem kérni, hogy vérvételes legyen. Én kérdeztem rá, hogy milyen típusú vizsgálatot csinálnak és mondták, hogy az alkarra csepegtetős módszert.


Biztos allergiás vagyok egyébként, olyan tüneteim vannak. A kérdés, hogy mire és mennyire. :D


Na de akkor ott az alkaron tényleg megszúrkálnak? Vagy hogy működik ez?

2022. okt. 14. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Először az alkarodra cseppentik a különböző allergéneket, majd megszúrják a bőrt a cseppeken keresztül.
2022. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mennyi szúrják, tényleg vérzik? :D
2022. okt. 14. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a bőr legfelső rétegét épp hogy, úgyhogy nem kellene neki véreznie. :D
2022. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fáj és az is ritka, hogy vérzik.
2022. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na megnyugodtam, ha csak bökdösnek, az nem zavar :D
2022. okt. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!