Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Családi orvos ad beutalót...

Családi orvos ad beutalót szakorvoshoz ilyen esetben? (Allergológia)

Figyelt kérdés

Antibioitikumra akarok allergia tesztet végeztetni. Egyik ismerősöm hasonló helyzetben van mint én, ő sem vehet akármit ha beteg és neki ajánlották is, hogy végeztessen el több antibiotikum fajtára tesztet, hogy tudja miket szedhet.

Nos én is végre meg akarok nyugodni és keresek egy olyan klinikát illetve egy kizárólag profi, nagyon tapasztalt, kedves, figyelmes orvost aki ezeket a vizsgálatokat meg tudja nekem csinálni, nem kizáró ok az ha fizetnem kell, nekem már teljesen mindegy csak egy kiemelkedően jó, elismert és megbízható szakemberre van szükségem akire tudok alapozni és többször is akár visszamehetek hozzá. Van már eleve meglevő, igazolt allergiám bizonyos gyógyszerekre, nagyon kevés eddig csak 2 típusú antibiotikumot ismerek amiket tudok is szedni, komoly allergiás reakcióm volt már, eleve hajlamos vagyok ilyesmire, ételallergiám is van szóval teljes körű vizsgálatot szeretnék elkezdeni, ha szükség van rá Budapestre is felutazom, de jelenleg Pécsen lakom, nemrég költöztem fel Magyarországra és sajnos nem ismerek még senkit a városban, a várost is csak most kezdtem el jobban bebarangolni, feltérképezni.

Ha valaki tudna tanácsot, segítséget nyújtani nekem azt nagyon szépen megköszönöm! :)

* Olyanok akik hasonló helyzetben vannak mint én, és már voltak ilyen gyógyszervizsgálaton azoknak a tapasztalatát várom, az is érdekelne, hogy a teszt után a gyógyszert tudtátok e szedni gond nélkül akkor is, ha pl addig soha nem szedtétek de a teszt után életetekben első alkalommal vettétek be. ( Ezt amiatt, hogy valódi eredményt ad s nem csak a bőrön ad egy bizonyos eredményt de szájon vagy intravénásan már esetleg reakciót váltana ki).

Vértesztet vagy bőr alatti szérum fecskendezést vállaltatok-e? Vagy esetleg mind a kettőt( szerintem komoly allergiásoknak ez a teljes nyugalom, ha mindkettőt megcsinálják)

Ha itt M.O.-n több fajta ilyen vizsgálat van kérlek azt adjátok a tudtomra.( Azon kívül amit én is megemlítettem).

* Bónusz kérdés( nem csak allergiásoknak).

Pécsen milyen kórházak vannak? Sűrgősségin milyenek az orvosok? Kedvesek, segítőkészek vagy rossz a helyzet összességében? Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre kérlek aki olvassa és Pécsi őszintén válaszoljon akár privátban is.( Ezt amiatt mert eleve beteges vagyok és érdekel milyen itt nálatok a helyzet)

Köszönöm előre is ha segítetek, a véleményeket a jó tanácsokat és végső sorban a türelmeteket is ha végigolvassátok!



2022. szept. 27. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mért kéne magánorvoshoz beutaló?
2022. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2022. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha szakorvoshoz megyek de esetleg szeretném ha ingyenes lenne a vizsgálat akkor úgy tudom a házi orvos ad beutalót, de nem kötelező, teljesen rendben van az is ha kell fizetni. ( De érdekelt, hogy adna-e házi orvos beutalót ilyen esetben, pl,ha ki akarom magam vizsgáltatni.)
2022. szept. 27. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Magánorvoshoz nem kell beutaló, s nem ingyenes.

Háziorvost kérdezd meg, hogy hová tud adni beutalót.

Valószínűleg várólistás.

2022. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!