Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Letezik fejbőr kezelés ? ?...

Rizsaa kérdése:

Letezik fejbőr kezelés ? ? Nem tudom Egyáltalán létezik e ilyen ?! Hajgyogyasznál magán úton ?? Nem múló őrült fejbőr viszketesem van. Orvos látott , adott kencét használom 7 hónapja de szart sem ér nizoral és társai sem hatnak

Figyelt kérdés

#viszketés #fejbőr #Kom egom megye #Győr megye
2022. nov. 18. 09:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Milyen orvos? Bőrgyógyász? Mert az kell. No este ga eszemben lesz lehet, hogy küldök neked valamit.
2022. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéseidre válaszolva:


Letezik fejbőr kezelés?

- Igen. Létezik olyan, hogy fejbőrkezelés.


Nem tudom Egyáltalán létezik e ilyen?!

- Nyugalom. Létezik.


Hajgyogyasznál magán úton?

- Igen, ilyenre is van lehetőség, de lehet, hogy már nem hajgyógyász a neve, hanem valami fejbőrrel kapcsolatos megnevezése van.

Azt hiszem, van erre egy szakkifejezés.


Nem múló őrült fejbőr viszketesem van.

- Ezt részletesebben le tudod írni? Olyasmiket például, hogy hány éve tart, mikkel próbáltad kezelni.

Az is előfordulhat, hogy pont amivel kezelni próbáltátok, pont arra vagy allergiás.

De ez csak egy ötlet.

SLS mentes sampont próbáltál már?

Sorold fel légy szíves az eddigi kencéid nevét, legyen az sampon, balzsam vagy egyéb.


Orvos látott...

- Az sajnos sokszor nem elég. Mint tapasztaltad.

Olvass sokat a témában.

Még az is lehet, hogy nem is kívül célszerű keresni az okot. Persze, lehetséges valamilyen gombás fertőzés is.


...adott kencét használom 7 hónapja de szart sem ér...

- Sajnálom. Miért nem váltottál hamarabb? 7 hónap az elég sok.


... nizoral és társai sem hatnak

- Ez nem jó mindenkinek.


Milyen egyéb probléma van? Pl korpásodás, zsíros bőr, száraz bőr, akármilyen egyéb tünet?

Milyen típusú a hajad?


Szóval ez egy összetett kérdés.


Mindjárt még jövök.

2022. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

#2-es hozzászólást is én írtam.


Utánanéztem, úgy hívják, hogy trichológus, aki ezzel foglalkozik, de nem annyira gyakran használják.


Úgy is megtalálod őket, hogy hajgyógyász vagy fejbőr gyógyász.


De a helyedben én sokat olvasnék a témában, mielőtt elmennék egy ilyenre.


Persze a mikrokamerás fejbőr vizsgálat ingyenes, de a szerek, amiket ajánlanak, azoknak valószínűleg magas az ára.


Lehet, hogy a táplálkozásodon lenne célszerű változtatni vagy egy átfogó allergia kivizsgálásra elmenned.


Nagyon sok oka lehet az állapotodnak, akár hormonális, akár emésztőrendszeri, vagy pl vitamin- ásványi anyag- és nyomelemhiány.


Így az is lehet, hogy nem kívülről fogod végül megoldani a problémát, hanem életmód váltással, kaja típusok elhagyásával, vitaminbevitellel.


Milyen táplálkozást folytatsz?


Van egy olyan oldal, aminek az a neve, hogy kremmania.hu - ezen először olvass utána, hogy másoknak egy-egy termék bevált-e (mielőtt megveszed), plusz ott az összetevőkről is olvashatsz.


Gyógynövényekkel való fejbőr ápolást próbáltad már?

Ezeknek is érdemes utánanézni.


Illetve, ha pl egy hétig nem mosnál hajat, romlana a viszketés vagy javulna?


Magadat kell figyelni, hogy mire hogyan reagál a szervezeted.

2022. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Amennyiben el fogsz menni egy ilyen vizsgálatra, jó esetben ott is az ok feltárását célozzák meg.
2022. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Olyan emberekkel vedd fel a kapcsolatot, akinek volt ilyen problémája és meg tudták oldani.

Az már jó kiindulási pont.

És legalább nem csak pénzzel akarnak levenni.

2022. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen kedves 5 azért jöttem ide , hátha volt valaki ilyen helyzetbe !

Igen sls mentes samponnal mosom , próbáltam gyógyszertári kénes sampon , Vichy , uriage , nizoral, teafa olajat is próbáltam . Hetente mosok hajat . Diprosalic irt fel bőrgyógyász egy ideig jó csak . Korpás is a hajam néha . Mikor közeledek az egy héthez egyre jobban viszket a fejborom.

A táplálkozásom: eszek mindent ..

2022. nov. 18. 15:17
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mostanában ilyen van:


[link]


Alterra 7 gyógynövényes sampon.


Ami a fotón látható, nem biztos, hogy olyan az eleje, lehet, hogy azon már újítottak, de a neve alapján megtalálod.

A Rossmannban lehet kapni

Ettől nekünk nem viszket a fejbőr, de azt ugye nem lehet megmondani, hogy neked csak egy samponon múlik vagy van-e egyéb probléma is.


Sok sikert.

2022. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy száraz a hajam és állítólag az előbb megadott sampon normál és zsíros hajra van, plusz én az összetevői alapján sem biztos, hogy megvettem volna, de egy családtagom megvásárolta, én pedig egyszerűen kipróbáltam és bevált. Hátha neked is jó lesz.
2022. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#1. Te mit tudsz, jársz még erre?
2022. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, olyan sokan segíteni szeretnének neked, te senkinek nem adsz zöldet?
2022. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!