Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik olyan antibiotikum,...

Létezik olyan antibiotikum, ami nem tabletta (por/szirup) és penicillinre allergiás szedheti?

Figyelt kérdés

Nemrég beteg voltam, eléggé begyulladt a garatom, nem volt hangom napokig. Anyum beszélt az orvossal, hisz nem volt hangom és hiába mondta neki, hogy nem tudom lenyelni a tablettákat/kapszulákat, max nospa méretűt, mégis egy olyat írt fel, ami akkora volt mit a ház...pluszba kinevette anyumat, hogy felnőtt létemre mi az hogy nem tudom lenyelni a gyógyszereket- mintha nem hallott volna még ilyenről... Persze, béna vagyok stb, de nem tudok ezzel mit kezdeni, egyszerűen nem tudom lenyelni a nagy gyógyszereket. Életemben egyszer kaptam antibiotikumot, 24 évesen, akkor nagy nehezen lenyeltem, de szinte sírtam és még jobban megutáltam az egészet. Na akkor derült ki, hogy allergiás vagyok (csalánkiütés, viszketés, hányinger és szorult a torkom...) a penicillinre.

Na de a lényeg, hogy nem értem, hogy miért nem írt fel olyan AB-t a doki, ami por vagy szirup, hisz látom, létezik már ilyen. Van aki hasonló cipőben jár? Ha legközelebb kell bármi miatt is AB, akkor szeretném, ha a doki olyat írna, amit le is tudok nyelni (amit most írt fel nem tudtam sehogy lenyelni, csak ráragadt a nyelvemre meg persze rámjött a pánik, sírás stb, de szerencsére nélküle is meggyógyultam).



2022. máj. 1. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert nagyon szigorúan kell adagolni, nem fér bele, hogy esetleg kicsit többet vagy kevesebbet adsz hozzá. A tabletta ki van mérve. Javaslom nyálazd be mielőtt lenyeled és egy nagy korty vizet vegyél a szádba.
2022. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem helyes és nem követendő, amit írni fogok. Viszont én egész eddigi életemben minden egyes gyógyszert összerágva vettem be, mèg a nospa méretűeket is. Mindig minden maximálisan használt.

Persze igyekszem, amiből csak lehet por, rágótabletta, csepp alapút kérni.

Antibiotikumokat is mindig összerágva veszem be, sajnos.

Kitartást hozzá, tudom, hogy nehez ez a helyzet.

Vannak egyébként zselék a gyógyszertárban, amik elvileg direkt arra vannak, hogy megkönnyítsék a lenyelést, nem próbáltam mèg soha, de neked hátha segítene.

2022. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert létezik vagy 40 féle antibiotikum és nem jó minden minden betegségre? Valószínűleg ami neked kellett volna, az nincs más formátumban.
2022. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!