Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia mentes érzéstelenitő?

Allergia mentes érzéstelenitő?

Figyelt kérdés

Létezik olyan érzéstelenitő a fogászatban amitől 100%-ék hogy nem tudd az ember anafilaxiát kapni?

Eddig eredménytelenül 3x kaptam!

Lidocain , artifrin forte, novocaintól is! Olyan érzéstelenitőtt keresek ami nem tartalmaza azokat a dolgokat amiket ezzek a Lidocainok tartalmaznak!

Sajnos nem csinálnak ilyen tesztett esetleg Budapesten semmelweis egyetem immunulógia osztályán de csak olyan gyógyszert tudnak allergiára tesztelni amivel már találkozott a szervezetem!

Szóval ez egy zsák utca!

22/F


2022. dec. 17. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem.

A helyi érzéstelenítőket 2 kémiai csoportba soroljuk. Léteznek amino-amidok, mint pl a Lidocain, vagy az artifrin forte hatóanyaga, az Articain.

Illetve amino-észterek, mint a novocain hatóanyaga, a Procain.

Ha valaki az egyik amid típusúra allergiás, akkor nem biztonságos adni neki más amid típusút sem, mert a hasonló kémiai szerkezet miatt keresztallergiat okozhat. Ugyanez igaz az észter csoport tagjaira is.

Persze lehetnek kivételek, de ezt csak az allergia teszt tudja kimutatni. Úgyhogy sajnos nem úszod meg.

Abban az esetben, ha minden létező hatóanyagra allergiás vagy, akkor marad az altatás, a végtelen sok kockázatával együtt.

2022. dec. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod , a válaszodból azt szűrtem le hogy sajnos nekem ezzek a szerek nélkül kellesz élnem mert mind a két csoportból kaptam már és ugyan az a végeredmény!

A végén írtad hogy "akkor marad az altatás, a végtelen sok kockázatával együtt".

Ezt hogy érted?

Milyen kockázat lehet rám nézve az altatás?

2022. dec. 20. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Az altatás minden páciensre kockázatos. Nem csak az érzéstelenítő allergiásokra. A legsulyosabb szövődmények az oxigénhiány miatt kialakult agykarosodas, a keringés összeomlás és a halál.

Ezért ha lehet inkább az érzéstelenítést szoktuk választani.


Lehet nem egyértelműen fogalmaztam. Érdemes elmenned az allergia tesztre, mert így kiderül melyik az a szer amit kaphatsz. A keresztallergia esélye fenn áll, de nem találkoztam eddig még (15 év alatt) olyan pácienssel akinek volt allergia tesztje, és nem kaphat semmilyen érzéstelenítőt. Legalább 1 vagy 2 hatóanyag mindig szerepelt a biztonságosan adhatóak listáján.

2022. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: még szerencse, hogy vannak aneszteziológusok, akik odafigyelnek a páciensekre. Kockázatos, de mégsem életveszélyes, különben senkit sem altatnának.


Fogászatban sokan szokták kérni az altatást, főleg szájsebészeti műtéteknél.

2022. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!