Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Éger allergiások! Ti most már...

Éger allergiások! Ti most már tüsszögtök? Hol lehet erre tesztet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly márciusban volt egy durvább (életemben először) "allergiás" napjaim, elutaztunk néhány napra és ott jött ki: iszonytató orrnykh. izgatás (állandóan "viszketett" belülről, mintha mindig tüsszögnöm kellett volna, de nem tudtam), a szemeim nem dagadtak ugyan be, de állandóan könnyeztem, mint egy Mária-szobor. Cetrizint ajánlottak, azt vettem, valamennyire segített, de mivel 2-3 napos volt az elutazás, visszaérkezésemkor, amúgy is enyhültek a tünetek. Már jártam ott, igaz nem márciusban, egyébként más változás nem volt. Előtte laborban dolgoztam, és ott is van egy-két irritáló dolog, úgyhogy először arra gondoltam, hogy ott irritáltam meg magam, de ennek nem sok értelme van (a második nap volt a legdurvább, a labroban meg 2 órát voltam...)


Végül valahogy májusban, júniusban csináltattam allergia-tesztet minden negatív (mogyoró is), de az éger nincs közöttük. SZTK-ban voltam, nem tudom, ha oda visszamegyek és külön jelzem, akkor csinálnak égerre? Mert nem hinném, hogy van ilyen allergénjük, de nem tették fel a többi mellé.


Ma megint elkezdtem picit tüsszögni, semmi komoly egyébként, csak picit hipochonder vagyok és már egyből összekapcsolom a dolgokat. Január van, nagy az enyhület, a naptárak szerint most még maximum mogyoró vagy éger lehet. Úgyhogy ezért a kérdés :)


Egyébként itt nem igazán van éger, ahová elutaztam, ott el tudom képzelni, hogy volt, de ez is elég gyenge gondolat...


Egyébként nem megfázásos a tüsszögés vagy ilyesmi, hanem ez az állandó irritatív érzés...


2023. jan. 8. 11:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!