Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tudna segíteni, aki házipor...

Tudna segíteni, aki házipor allergiás? Szemtünetek? Tippek?

Figyelt kérdés

Megállapították hogy házipor allergiám van. Eddig sose volt semmi féle allergiám, családban se senkinek, így nemtudom mi tévő legyek, mit kell csinálni. Konkrétan gyógyszert nem írtak, csak mondták h takaritsuk ki a házat sokszor ( de ne én). A problémám az, hogy sokszor ilyen rohamokban előjön pl áttetsző orrfolyás, tüsszögés. Van valakinek ilyen? A fő kérdésem az, hogy akinek van, az hogy kezeli? Szedni kell ilyenkor hosszan allergia gyógyszert és ha elmúlt abba lehet hagyni? Mennyi ideig tart egy ilyen “kúra”. Mindemellett a másik fő kérdésem, hogy okozhat e folyamatos szemszárazságot, fájdalmat és szúrást ez a porallergia? Valakinek van ilyen tünete? A műkönny csak kicsit segít, aztán ugyan olyan rossz, szemészeten voltam, szerintük semmi baj. Valakinek bevált valami vény nélkül kapható szer?

Köszönöm!:)



2023. jan. 3. 02:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el allergiavizsgálatra, nézik az allergiákat és megfelelő gyógyszert írnak fel.
2023. jan. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez valószínű poratka allergia,nem pedig porallergia.
2023. jan. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Cetirizint próbáld ki. Recept nélkül is kapható, de a háziorvos is felírhatja, úgy olcsóbb.
2023. jan. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt lehagytam, hogy voltam allergia teszten, ott jött ki a házipor. Se az atkára, se a pollenekre nem jött ki, csak a háziporra, arra se volt hatalmas a dudor, mégis időnként berobban.. :( Cetrizint kipróbálom
2023. jan. 3. 08:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A házipor allergia az poratka allergia valójában. Az allergént el kell tüntetni, lehetőleg nem felkavarni tollseprűvel, hanem óvatosan (esetleg nedves ruhával) törölgetni. A matracot és az ágyneműt lehet porszívózni, kaphatóak speciális ágyneműk is, lehet sűrűbben cserélni. Szőnyeget nem érdemes használni, mert gyűjti a port.

Nekem a Ca Sandoz be szokott válni, bár állítólag annyira enyhe az allergiám, hogy semennyi panaszt nem kellene okoznia. Vannak még levegőtisztító berendezések, lehet próbálni a páratartalmat optimalizálni. Szemszárazság ellen sűrűn kell pislogni: hagyd a mobilt meg a számítógépet és sétálj helyette.

2023. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Allergiavizsgálaton az allergológus nem javasolt gyógyszert erre? (esetleg visszamehetnél megkérdezni)
2023. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbálom a tippeket. Az allergológus szemcseppet és orrsprayt írt ki csak rá, meg a cetrizint mondta hogy szedjem ha nagyon gáz, de ennyi. Az orrsprayt hosszabb ideig hasznàltam, nem igazàn hatott, a szemcseppnek se volt nagy hatása… :/ mást nem mondott, azóta szemészeten is voltam, ahol nem találtak semmi gondot, mondták hogy használjak műkönnyet és ennyi… oda mindenképp visszamegyek, csak félek hogy megint nem találnak semmit.. :D ezért szerettem volna tippeket főleg szemfájdalom ellen, kipróbálom a levegőtisztítót az biztos, csak sajnos màr úgy kelek hogy fáj és ég a szemem, de a számítógép elhagyás nem opció, sajnos azon dolgozom minden nap:(
2023. jan. 3. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!