Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az otthon elvégezhető glutén-é...

Az otthon elvégezhető glutén-érzékenységi teszt eredményét valósnak nézi bármelyik szakember is?

Figyelt kérdés

Kozmetikusom javasolta, hogy nézzek gluténra, tejcukorra érzékenységet, valamint inzulin-rezisztenciát is.


Tejcukorra úgy látom, hogy a génteszt az olcsóbb 13.000 ft körül van magánban (esetleg ha tudtok javasolni jó laborokat, jó árakkal, azt megköszönném, Bp és környéke), gluténra pedig láttam ezt az otthon elvégezhető tesztet: [link]


Van affinitásom az elkészítéséhez, de ennek az eredményét validnak fogja tekinteni mondjuk a bőrgyógyász? Mondjuk, ha +-at adna a teszt, akkor valóban érdemes lenne egy papírral rendelkezni róla... labort szintén keresek, jó lenne egy helyen.


Inzulin-rezisztencia vizsgálatot pedig általában ugye várandós hölgyeken végeznek, legtöbb helyen így is van hirdetve. Erre bejelentkezhetek én is? Van különbség?


Egyébként a bőrömön kívül más panaszaim nem igen vannak...



2023. jan. 27. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Otthon végezhető tesztet akkor vesznek komolyan, ha a teszt nélkül is bizonyosak lennének annak eredményében és jelentőségében. Ezen kívül az otthoni vérnyomás, vércukor, stb. mérés eredményét is akkor fogadják el validnak, amennyiben egybevág a saját vizsgálataik és diagnózisuk eredményével, különben max. link alaknak tartanak.
2023. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Komolyan nem fogadják el, legfeljebb ez alapján indokoltabb lehet egy komoly teszt elvégzése.

Az IR tesztek meg nem csak terheseknek valók, de mivel közöttük sokkal gyakoribb, ezért lehet, hogy öket célozzák meg jobban.

2023. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem.


Elmész laborba, kérsz vérvételt, és az ottani eredmény hivatalos.


Nem tudom, hogy otthon mi a pontos protokoll, mert ahol én élek, már a laborérték + tünetek alapján is felállítják a diagnózist, nem szükséges tükrözés (hálisten).

2023. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az otthoni tesztek egyike sem számít hivatalosan, rengeteg minden befolyásolhatja az eredményt.
2023. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor nem kísérletezem ezzel. Labort tudtok esetleg ajánlani, ahol ezeket elvégeztethetem?
2023. jan. 27. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem attól még érdemes elvégezni az otthoni tesztet, főleg, ha a laborba soká kapsz időpontot. Akkor is, ha nem 100% biztos az eredménye. Segít, hogy milyen irányban vizsgálódj tovább.


Inzulinrezisztenciát pedig ugyanolyan cukorterheléssel néznek, mint amivel a terhességi diabéteszt is szűrik. De terhesen alapból nem szoktak inzulinértékeket nézni, ha magánban kéred a vizsgálatot, akkor ott nézhetik azt is, és ez hasznos az IR diagnózisához.

2023. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a doki gyorstesztet javasolt, mert szerinte ugyanannyira megbízható.

Ez tényleg így van?


Azt mondta, hogy jóval drágább a vérteszt és nem jobb.

Picit úgy éreztem, hogy spórolni szeretne.

ápr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!