Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet a bajom? Hova forduljak?

Mi lehet a bajom? Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Meg sem tudom mondani mióta van nálam, hogy egyszercsak a semmiből elkezdek tüsszenteni, majd pár mp múlva ismét, harmadiknál már tudom, ez a nap is kuka... Elkezd folyni az orrom, szipogok, de ha kifújom az orrom még intenzívebben jelentkezik a tüsszögés. Már hunyorgok, fáj az orrom a sok fújástól, volt hogy hasi izomlázam lett másnapra, körülöttem lévőknek folyton magyarázkodok.. Képzeljétek el ezt covid időszak alatt, kutya bajom bemegyek bárhova egyszercsak taknyom nyálam egybefolyik csillapíthatatlan tüsszentésrohammal.. voltam allergia teszten 3 éve kb, sima karon pöttyözgetős fajta, fűfélékre vagyok allergiás és ennyi. De ezeknek virágzásától függetlenül az év bármely szakaszában előjön ez. Kutya macskaszőrre nem vagyok allergiás a vizsgálat szerint, mégis rettegek a macskáktól már kb, ha megsimogatok egyet és nem mosok azonnal kezet, előjön a tüsszögés. Porra nem vagyok allergiás, mégis a házfelújítást azt hittem nem élem túl. Ez a tipikus "csavarja valami az orrom" jelenség. Van, hogy hetekig semmi, majd akár egy hétig is minden nap előjön. Rendkívül frusztráló a dolog, néha már idegességemben legszívesebben elővenném a nagy kést. Emellett alapvetően majdnem olyan, mintha folyton meg lennék fázva, reggel bedugult orral kelek, napközben szipogok eldugul az orrom, de semmi más tünet.

Abban a pár napban mikor ez van, esténként alig tudok elaludni, mert levegővételnél sípol a torkom, köhögök szándékosan hogy ez elmúljon, de nem múlik el.

Gyakorlatilag napi rendszerességgel kell használjak felváltva Rhinosprayt, Mometosan sandozt (utóbbit fül orr gégész írta pont erre a jelenségre, de vagy nem hat, vagy szinte semmit) Tudom a Rhinospray függőséget okoz, ettől is bedugul az orrom stb, de ha teljesen elhagyom is ez a jelenség, illetve aludni sem tudnék bedugult orral.


Valami komolyabb allergia vizsgálatra kellene menjek?


Ui.: napi 1 doboz cigi elmegy, ha ez számít (tudom számít)


Köszönöm, 30/F.



2023. jún. 1. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Allergia
2023. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt nem kéne a két orrsprayt variálni, mert egyrészt igen, a recept nélküli függőséget okoz (bedagad a nyálkahártya, és attól nem kapsz egy idő után levegőt), másrészt teljesen más a hatásmechanizmusa a kettőnek, ezért így nemhogy jobb, rosszabbak lesznek a tüneteid.

Felejtsd el a rhinosprayt. Igen, lesz pár rossz napod, addig megteheted, hogy egy-egy fújást tolsz a mometasonból reggel-este, utóbbit lefekvés előtt, de néhány nap után meg fogod látni, hogy elég a napi egyszeri fújás (gondolom, a doki is ezt írta fel).


A másik. Ha magában kevés az orrspray, és allergiagyanús vagy, akkor miért nem próbálsz ki valamilyen allergiagyógyszert? Ezzel ártani nem ártasz, 2-3 nap alatt meglátod, van-e hatása, és az ára sem sok.

Amit én ajánlok, Lordestin akut, recept nélkül kapható.

2023. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!