Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nem bírja a hasam a tejeket,...

Nem bírja a hasam a tejeket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Áttértem a növényi tejekre, de az igazat megvallva, azoktól is megy a hasam. Mivel nem minden nap fogyasztom, ezen a héten nem vettem, viszont a család többi tagja sima tejet iszik, így abból ittam. Jelenleg fel vagyok puffadva és görcsöl a gyomrom, szúró érzésem van. Nektek mi vált be? Mivel helyettesítitek a tehén tejet?

2023. jún. 17. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem tejjel van a gond.
2023. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbáld ki a tejporokat. Vagy a tejet helyettesítheted más tejtermékekkel is, egyél pl.joghurtot, sajtot ha azokat bírja a gyomrod. Joghurtból akkor laktózmenteset egyél lehet h azzal van a gondod
2023. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is egyszerűen nem kívánja szervezet és jelzi. Ne kínozd ha nem muszáj. Én elrontottam a gyomrom tejjel kétszer (túl sokat ittam egyszerre) azóta a szagát se bírom, hányingerem van egy kortytól is, rágondolni se tudok semmilyen tejfélére. De, ha jobb a kedvem meg a gyomrom és nincs semmi gond, lazán eszek tejterméket, sőt a napokban rendesen kívánom a túrót. Ami nem jó a szervezetnek azt nem kell beletolni. Kérdés, hogy minden laktózos dologgal is gond van vagy kizárólag a tejjel.
2023. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tejpor, ami egy kalap szr, jó magas laktóz-kazein koncentrátummal :D
2023. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Szemben az úton-útfélen pofánkba nyomott reklámokkal az embernek semmiszüksége sincs tejre. Mint ahogy a természetben sem találsz egyetlen élőlényt sem, amely egy másik állat tejét fogyasztja. A testidegen fehérje sok embernél (mint valószínűleg nálad is) autoimmun folyamatokat indít be.
2023. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!