Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi idő megszokni a növényi...

Mennyi idő megszokni a növényi tejeket?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy hónap amikor csak növényi tejet ittam. Sokkal jobban éreztem magam. Viszont csak kávéval ittam.

Kóstoltam a kókuszos tejen kívül az összeset, és a mogyoró jött be a legjobban. (A sokak kedvence a madulatej meg egyenesen nem izlett)

Müzlit szoktatok velük enni? Vagy esetleg magába szoktátok inni ezeket a tejeket?


2021. ápr. 25. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tejérzékenyként nehezen barátkoztam meg velük. Nekem a zabtej jött be legjobban, ma már fel se tűnik, kimondottan szeretem. Magába ritkán iszom, kávéba, műzlihez, zabkásába, turmixba, kakaóba szoktam használni.
2021. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Nem is megszokás...elfogadás.

2021. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vagyok se tejérzékeny, se vegán, de szoktam venni növényi tejeket. Nem kellett megszokni, szerintem tök finomak. A kókusz és a mandula ízlik a legjobban, a rizs és zab (?) se rossz, az egyetlen, ami nagyon nem ízlett, a szója. Magában szoktam inni, mint italt.
2021. ápr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Szia! Örülök a pozitív tapasztalatodnak. Én is így voltam vele. Elég gyorsan megszoktam, sokat kísérletezgettem a különböző tejekkel. A mandulatej önmagában nekem sem ízlik, viszont egyszer kakaóként ittam, úgy finom volt. A kedvencem a kesutej, az hasonlít legjobban a tehéntejre, azt egyszerű készíteni is. Aztán a másik a rizstej-kókusztej felesbe, illetve van még a brazil dió tej, amit azért szeretek, mert semleges ízű és sós ételek főzésénél is nagyon jó, palacsintát is abból szoktam sütni. A zabtejet is szeretem. Müzlivel is szoktam fogyasztani, meg magában is, illetve főzéshez. Pl. tejberizshez kókusztej-rizstej keveréket használok vagy brazil dió tejet. Zabkását zabtejjel vagy brazil dióval készítem, de rizstejjel is főztem már, mikor mi volt itthon. Pudingot brazil dióból vagy rizstejből, kókusztejből. A mogyorótejet viszont még nem próbáltam, de akkor nem hagyom ki azt sem, ha már pozitívan nyilatkoztál róla. Hát, nagyjából ennyi az én történetem a növényi tejekkel. :) Remélem, tudtam segíteni.
2021. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elvileg csak laktózérzékeny vagyok, de jó ideje a laktózmentes tejektől is vannak tüneteim.


Középiskolában kóstoltam először növényi tejet, de nem ízlett, nem tudtam meginni. Túl vizesnek éreztem, és a színe is más volt, úgyhogy inkább semmilyen tejet nem ittam évekig.


Aztán jött egy olyan korszakom, amikor nagyon hiányoztak a gyermekkori ízek, szagok, tevékenységek. Szerettem volna kakaót inni, pudingot, müzlit enni, úgyhogy sokféle növényi tejet kipróbáltam. Először az Alpro étcsokis mandulatejet ittam csak meg, nagyon finom, nagyon sűrű, mint egy forró csoki. Aztán zabtejből csináltam itthon kakaót, az is nagyon jó lett, meglepően sűrű. Ezeket iszogattam egy darabig, szoktam a növényi tej gondolatát, és sorban próbáltam ki a többi fajtát.


Vaníliás rizstejjel csináltam gyümölcslevest, nagyon ízlett. Önmagában nem szeretem, de így finom.


Kókusztejet süti, keksz mellé szoktam néha inni.


A sima/édesített mandulatej nem jött be, de az édesített pörkölt mandulatej nem rossz, és a kókusz-mandulatej se, ezeket müzlihez fogyasztom.


A mogyorótejet csak úgy önmagában iszom, nagyon finom.


Sütéshez, főzéshez zabtejet, rizstejet használok. Palacsintát pl. sokkal könnyebb ezekkel csinálni, nem ég le, nagyon szép lesz.


Szójatejet nem igazán használok, de Alpros szójajoghurtot szoktam néha enni, az finom. Az áfonyás finomabb bármelyik tejes áfonyajoghurtnál.


Kesudió és brazil diótejet még nem kóstoltam, sajnos még nem is találkoztam velük.

2021. ápr. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Plant pro mandulatej az egyik legjobban bevált növényi tej nálam: kitűnően habosítható és 24 kcal / 100 ml.

A másik a Dm vaníliás zabtej: amibe rakom, abba már nem kell édesítés: kávé, tea stb.

2021. ápr. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, en meg a kesut meg se birom inni.

Kókuszt szintén.

2021. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A rizstej szerintem kifejezetten finom, meg igazából az összes iható, ha cukrozott. Én sajnos se rizseset, se zabtejet, se cukrosat nem ihatok, csak cukrozatlan mandula- vagy kókusztejet (IR). Hát, amikor először megkóstoltam ezeket, az volt az első gondolatom, hogy ilyen íze lehet egy dementornak :D Annyira töményen üres az íze, mintha még a benned lévő cukrot és életkedvet is kiszívná :D Kávéban édesítővel azért meg lehet inni.
2021. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ezt nagyon találóan leírtad, pontosan ugyanezt éreztem a cukrozatlan mandulatejnél. :D
2021. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem márkától függ, hogy melyiket szeretem. Ezt úgy értem, néhány márkának kifejezetten borzasztó pl. a szójateje, de néhány márkának meg kifejezetten finom 😃 de ez más ízűekre is igaz.
2021. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!