Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiát kiválthat e a...

Allergiát kiválthat e a görögdinnye ? Felszeletelve végig a hűtőben volt, az utólsó gerezdeket 3.-ik nap ettem meg tegnap. Mindkét alkaromon hólyagszerű kiütéseim vannak , viszketnek .

Figyelt kérdés
Gyanakszom, hogy a dinnye az oka. Jólesett, mert jó hideg volt.Már Csüt. vettem, már aznap kóstoltam,/ nem is volt édes/ Pénteken ettem nem volt semmi jel és szombaton sem. Vasárnap pedig a maradék két kis háromszög darabból az egyiket teljesen, a másikból picit ettem, -kidobtam. BÁR TETTEM volna mindkettővel. Nem tapasztaltam még ilyet, és mit tegyek. Körömvirág krémmel kentem be legalább ne viszkessen annyira.Mi legyen ? Van a dinnyének is szavatossága? Vagy az ízlelésünkre van bízva? El kell múlnia ennek vagy ORVOS ?

#3 napos dinnyét ettem
2023. júl. 24. 07:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
100%, hogy nem a dinnye az oka
2023. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá, hogy mindkét alkarom belső vonalában rózsaszín hólyagok vannak,egymáshoz közeliek, borsónyi méretűek a kézfejen is találhatóak és ha hozzáérek akkor viszketnek igazán. Szenvedek,és még azt sem tudom ehetek e valamit ezután? Írjatok,kell segítség!
2023. júl. 24. 08:07
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
mondom, hogy nem a görögdinnyétől van
2023. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Felejtsd el a dinnyét, csak véletlen egybeesés! Ez valami mástól van!


Mi olyan dologgal érintkeztél a kezeddel, amivel korábban nem?

2023. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem a dinnyétől van, sőt, a dinnye nem is állat.
2023. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Nincs parlagfű allergiad? Mert a dinnye azzal van keresztallergiaban és válthat ki hasonló tüneteket. Én például az vagyok, kétszer majdnem meg is haltam miatta
2023. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Keresztallergia! Ha allergiás vagy a parlagfűre vagy akár másra, akkor a görögdinnye ugyanazt váltja ki. Az 1., 3., 4., 6-os akár meg is ölhetne a tudatlanságukkal!
2023. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bocs, nem 6, hanem 5, csak dühömben nem figyeltem.

[link]

2023. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
A tudatlan te vagy.. Görögdinnye nem okoz karon kiütéses allergiát de a Google a barátod..
2023. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát te biztos jobban tudod, mint az allergológus. Melyik egyetemen diplomáztál? [link]
2023. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!