Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet mosószer allergia?

Lehet mosószer allergia?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam. Néhány napja fültől-fülig az állán, a nyakán és a vállain piros, kissé száraz foltokat vettünk észre. Neki külön mosok Persil mosogéllel, valamint Silan öblítőt használok hozzá. A többi ruhát Tomi géllel és Coccolino öblítővel mosom. Mivel sokat fekszik rajtam büfiztetés, néha elalvás céljából, és ilyenkor éppen ezeken a területeken érintkezik a ruhámmal, arra gonoltam, talán a mi mosószerünket nem bírja a bőre. Ha a másikra lenne érzékeny, akkor az egész testén kiütéses lenne, vagy nem jól gondolom? Járt már hasonlóan valaki?

Tápszeres baba, más tünet nincs ami mondjuk tejallergiára utalna. Nem bukik, nem hasfájós és hasonlók. Más tünetek nélkül, csak az ekcéma szerű kiütések jelezhetnek a tápszer valamelyik összetevőjére érzékenységet?



2023. júl. 28. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Próbáld a sajátodat is azzal mosni. De addig is mutasd meg orvosnak, hogy valóban allergiára utaló-e a folt!
2023. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nővérem baba korától kezdve pont a persil-re allergiás. A mosószer váltás megoldotta. Ő sem mindenhol viszketett/lett piros.


Első sorban orvos/bőrgyógyász tudna megmondani, mindenképp nezessetek meg.


De ha már váltotok, én inkább a bio mosószert ajanlanam. Nincs benne semmi fölösleges vegyszer. Pl mi a herbow mosószert nagyon szeretjük, szuper illata van oblito nélkül is. Vagy most vettünk egy másikat, és nem is volt drágább sokkal. Melle pedig mosó parfüm, szinten bio boltból. Illetve oblito is. Pár ml kell az utóbbiból, mégis sokkal jobb illata van, mint a sima oblitonek :) Sajnos a mosószerekben/oblitokben egy sor olyan anyag van, ami rákkeltő és irritáló. Mi nem rég cseréltünk le mindent, azóta én is kevésbé viszketek ( pedig nem vagyok kifejezetten allergiás ) . Úgyhogy allergia nélkül is ajánlatos lecserélni ezeket :)

2023. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindenképp megmutatom orvosnak, csak addig gondoltam valaki járt már esetleg hasonlóan.

Azóta ugyanazzal a mosószerrel mosom a saját ruhánkat is, úgy tűnik, mintha halványodott volna a kiütés. De az is lehet, hogy már csak én próbálom bebeszélni magamnak, mert abban bízok, "csak" ennyi volt a probléma.:D

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat.

2023. júl. 30. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!