Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Veszélyeztetés? Jelenleg...

Zhurt kérdése:

Veszélyeztetés? Jelenleg nagyon sok minderre vagyok allergiás, de nem ez a lényeg. A lényeg most a por és a munkahelyem.

Figyelt kérdés

Egy haveromnak segítek a munkában már régóta, és tudja hogy allergiás vagyok a porra, de direkt olyan feladatokat láttat el velem aminek a 80%-a poros. Nem egyszer megkértem hogy hagy ne csináljam, de azért is.

Ez munkahely szempontjából nem veszélyeztetés?



2023. aug. 15. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni védőeszköz (pl. por maszk). Ha azzal sem jobb, akkor keres másik (normális) munkát.
2023. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Ha allergiás vagy, és nem tudod a munkádat ellátni, akkor eljössz.
2023. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A "havernak" nem kell "segíteni" - az nem a te dolgod, föleg, ha nem biztosít megfelelö körülményeket
2023. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem kell. Mert hát akkor mit fog gondolni... 🤔
2023. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha segítesz, akkor abban a pillanatban, hogy valami neked nem komfortos, mondhatod, hogy nem. Ha rendesen dolgozol, akkor pedig megfelelő felszerelést kell biztosítani, rendszeresen kell járni foglalkozás egészségügyi vizsgálatra, stb. Porallergia nincs... Feltehetően nem tud más feladatot adni a haverod, mert ahhoz hosszasabb betanítás vagy szakképzettség kellene. Nem értem, hogy mit számít, hogy ezt "veszélyeztetés"-nek hívhatjuk-e? Fel akarod nyomni valahol a haverodat?
2023. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5/5 ös válaszoló.

Mi az hogy por allergia nincs? :D Erre kíváncsi vagyok, meg arra is hogy mi a rákért szenvedek vele 14 éve, ha nincs allergia :D

2023. aug. 23. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Poratka-allergia van. A panaszaidat az orvosod tudja kivizsgálni, én nem tudom, hogy mitől szenvedsz.
2023. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös/7-es: van POR allergia is, az nem ugyanaz, mint a poratka allergia.
2023. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7/8

Szeretem az ilyen megmondó, hozzáértő embereket. Csak tudom mire vagyok allergiás tizen x éve.

De nem ez a legfontosabb a kérdésben, azt pedig már megválaszolták.

Ha ahhoz nem tudsz más hozzáfűzni, akkor ne irj semmit <3

2023. aug. 24. 00:13
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Jogod van butának maradni és büszkén hirdetni.
2023. aug. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!