Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért erőltetik a gyógyszereke...

Miért erőltetik a gyógyszereket, amikor majdnem mindtől rosszul vagyok? Nem érti az orvos, hogy nem ez a lényeg?

Figyelt kérdés

Szednem kellene gyógyszert magas vérnyomásra, cukorbetegségre, de mindnek van valami mellékhatása. Belassulok, alszom, valamelyiktől meg köhögök, állandó gyomorproblémák, rossz közérzet, folyamatos hasmenés, stb.

Érdekes, ha nem szedek semmit, jól vagyok.

Az orvos miért nem érti meg, hogy nem az a lényeg, hogy minél tovább éljen az ember?

Inkább éljek 10-15 évvel kevesebbet, de úgy, hogy jól érzem magam, mint tovább, de egész napos szar közérzettel meg zavaró mellékhatásokkal.


2023. máj. 6. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ritka buta felfogásod van, majd ha agyvérzést kapsz vagy a cukortól amputálják a lábad ( ezek szélsőségesek) akkor is ezt mondod?
2023. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Mindkét betegségnek érdemes lenne nekimenni szigorú diétával, hogy ne kelljen gyógyszert szedni. Nem 10-15 évet veszíthetsz a kezeletlen magas vérnyomással és cukorbetegséggel, hanem akár 40-50-t is, ha 30-40 éves korod körül meghalsz. De addig még olyan szövődmények lehetnek, mint a vakság és végtagok elvesztése (mindkettő érelzáródás következtében a cukorbetegség gyakori szövődménye volt, amíg nem voltak megfelelő gyógyszerek), illetve agyvérzés a magas vérnyomás miatt, ami után esetleg bénán és hülyén fekhetsz életed végéig.

Szóval nem játék ez! Ha kevesebb gyógyszert szeretnél, keress fel egy jó dietetikust és kövesd a javaslatait.

Jó egészséget!

2023. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Csak addig erőlteti, amíg szeded. Addig azt gondolja, hogy annyira mégsem lehetnek veszélyesek a mellékhatások. Ha nem szeded be, akkor meg azt gondolja, hogy úgy kell neked. Kérj másik gyógyszert.
2023. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Saját felelősséged, hogy beszeded-e, amit az orvos felír.
2023. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nem 10-15 évet veszíthetsz a kezeletlen magas vérnyomással és cukorbetegséggel, hanem akár 40-50-t is, ha 30-40 éves korod körül meghalsz."


48 éves vagyok. A cukrom 7-8. A vérnyomásom 150. Nem hinném, hogy ezek olyan szélsőséges értékek, semmit nem érzek belőle.

2023. máj. 6. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes a dokival konzultálni. Ha a vérnyomást vagy a cukrot "hirtelen" csökkentik, az rosszullétet okoz. A gyógyszerezést fokozatosan kell elkezdeni. A gyógyszer mellet, ha van túlsúlyod akkor attól érdemes megszabadulni, utána nagy valószínűséggel a gyógyszert is elhagyhatod.
2023. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg NEM KÖTELEZÖ szedni semmiféle gyógyszert, söt orvoshoz sem kell menni, erre senki nem kényszeríthet.
2023. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Éa ha csak a felét szednéd be? Nekem 5 mg-os bisoprololt írt az orvos, és én csak a felét szedem, mert azzal érzem jól magam. Ő csak felírja, pl. a vérnyomás csökkentőket neked kell kitapasztalnod, hogy mi nálad az effektív dózis
2023. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvoshoz járni se kötelező xd
2023. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!