Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén stb érzékenységeket...

Glutén stb érzékenységeket hol tudok kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Rendszeres sportolás és megfelelő étkezés mellett is a hasam alsó tájéka nagyobb, többször puffadt, nagyon nehezen tudok hízni, ha hízok akkor is többnyire hasra. Jelenleg étvágytalanabb is vagyok, emellett ha eszem, azután szinte biztosan wc-znem kell.

Foodtesten voltam már, ott mutattak ki kazeint (ami úgy tudom a tej), és gliadint (ami úgy tudom a glutén) érzékenységet jelent.

Viszont sokan azt mondják, hogy ez a teszt nem megbízható. Ezt ki tudná kivizsgálni? Gasztroenterológiát kéne felkeressem? Egyszer felhívtam már egy gasztroenterológust, viszont ő azt mondta, hogy oda súlyosabb betegek mennek.

Szóval nem tudom ki tudna ebben jobban segíteni.

És államtól adóviasszatérítést is lehet érzékenység esetében visszaigényelni? Vagy az csak allergiások esetében van?



2023. aug. 21. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Pont a glutén és a laktóz érzékenység olyanok, amiket tapasztalati úton lehet a legpontosabban kimutatni. Ne egyél gluténos és laktózos cuccokat pát hétig. Ha jobb lesz az a bajod. Ha nem lesz jobb, akkor nem. Amúgy érdekesség, de a gluténmentes kaják a nem glutén érzékeny embereknél válthatnak ki pl hasmenést. Én ha eszek 1 szelet gluténmentes kenyeret, akkor aznapra wchez vagyok ragasztva.
2023. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

1-es de igen, egyél, különben fals negatív eredményt kapsz.


ALAP, hogy a vizsgálat megtörténtéig NEM diétázunk.

2023. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Ki mondta, h a vizsgálatig ne egyen? Én azt mondtam, h a legjobb teszt az, ha nem eszik bizonyos dolgokat, mert akkor egyből látja, h javul e vagy sem. Simán lehet, h a teszt azt mutatja majd, h pl nem laktózérzékeny, közben pedig az. Ő eszi/issza a tejtermékeket, holott lehet attól van baja. Vagy fordítva a teszt szerint laktózérzékeny, közben pedig nem. Ezek a tesztek közel sem 100%-osak.
2023. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nyugodtan felkereshetsz gasztroenterologust. Ott egy vervizsgalatbol meg tudjak mondani.
2023. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!