Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elmúlhat a tejallergia?

Elmúlhat a tejallergia?

Figyelt kérdés

Ekcémás tünetekkel kezdődött kb. 1 éve. Sokáig nem tudtam, mi okozza, végül a vérvétel kimutatta a tejallergiát. Tavasz óta tejmentes étrenden vagyok, majdnem teljesen elmúltak a tünetek. Van olyan köztetek, aki vissza tudott térni a tejtermékek fogyasztásához, vagy ez már soha nem lesz lehetséges?

21/N



2023. aug. 28. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim örökölték, így nekik biztos megmarad, de a szakorvos szerint a szerzett allergia enyhülhet.
2023. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Enyhül majd ha nem diétázol viszont így a szervezet telítődik és egyszer csak berobban. Isten igazából ezt sosem növi ki az ember max pár évig nincs tünet.
2023. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"majdnem"


Gyakorló ekcémásként mondom, hogy sok kaja tudja provokálni az eczemat, de egyik sem okozza. A kizárásos diéták ideig óráig működnek, aztán jön más, ami provokálja. Az elmúlt években nekem volt glutén, tojás, tej. Egy ideig segített, aztán jött vissza.


Az immunglobulin mérés alapú vérvételes "allergiatesztek" meg egyáltalán nem akkurátusak, nagyjából mindent kihozhatnak, amit fogyasztasz rendszeresen.

2023. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Húgomnak elmúlt. Csak a gyógyszerallergiája maradt meg.
2023. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!