Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy baj van a súlyával?...

Nagy baj van a súlyával? Tejallergia?

Figyelt kérdés
14 hónapos fiam 8800 gr. Múlt hónapban is ennyi volt a súlya. 1 évesen 8660 gr volt. Védőnő szerint tejallergiás. Gyerekorvos nem mondott rá semmit. Védőnő mondta ne adjak neki tejet. De ezt nem kellett volna kivizsgáltatni? Születési súlya 2470 gr volt. Nagyon aggódok. Jókedvű, mozgékony kisfiú.
2019. márc. 22. 14:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Védőnő szerint sok a napi 3 kaki. Nincs hasmenése, mindenevő, sokat eszik mégsem hízik.
2019. márc. 22. 14:53
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
A "kivizsgálás" a diétával kezdődik.
2019. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Joghurt, tejföl, sajt ezeket is mellőzni kell?
2019. márc. 22. 15:01
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
A gyerekdokival beszélj és szard le a védönöt. Nehogy már egy védőnő írjon elő diétát a fiadnak. Amúgy igen, a tejmentes étkezésnél semmilyen tejtermék nem adható, sőt még tápszer sem, mert az is tejből van, kell venni külön tejmenteset.
2019. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ugyan így voltam a lányommal. Havonta hízott 50-70grammokat, nálunk ez 1 éves kora körül kezdődött. Vittem vérvételre mindenhova, végül gasztrón kiderült hogy laktóz érzékeny, és valószínűleg emiatt nem nő a gyerek súlya. Azóta innia kell ilyen magas energia tartalmú tápszert, mióta issza normálisan nő a súlya havi 400-500grammot. Szerintem menjetek el ti is gasztróra.
2019. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 hós koráig itta a Fantomalt tápszert. Akkor túl sokat hízott havonta.
2019. márc. 22. 15:30
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Amit nekünk felírt az orvos az a nutrinidrink multi fibre. Napi 1 dobozzal kell meginnia belőle. Esetleg kérdezd meg a gyerek orvost, lehet nektek is segít:)
2019. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nézetek vérképet,lehet simán csak vashiányos,ha nem ez gond akkor lehet tovább menni de addig ne diêtáztasd mert fals eredményt adna.
2019. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. márc. 22. 18:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam 8-10 hónapos koráig nem hízott egy grammot sem, és napi 8x kakált. 10hónaposan volt 7,9kg. 3050 grammal született. Sokat konzultáltunk a dokinkkal, figyeltük őt, már pont azon voltunk hogy kezdünk egy gluténmentes diétát, de akkor meg hirtelen változott minden, elkezdett hízni és a 8 kaka is lement 2-3ra. így egy évesen volt 8,5kg. Utána megint kezdődött a nem hízás, akkor 3 hónapig gluténmentesen ettünk, elvittem ilyen biorezononaciás allergiatesztre, ami igazán nem mutatott ki semmilyen eltérést. 3 hónap után váltottunk normál étkezésre. A gyerek súlya növögetett- volt még egy-két ilyen rövid ideig tartó stagnáló periódus, de végül megoldódott kb magától.
2019. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!