Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Csúnyán ekcémás kézre, milyen...

Csúnyán ekcémás kézre, milyen krémet ajánlotok, ami tényleg hatékonyan ápol és gyógyít?

Figyelt kérdés
Lelkileg és fizikálisan is stresszes helyzet hozta elő a betegségemet.

2023. szept. 20. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolod, hogy itt nyüzsögnek a belgyógyászok és bőrgyógyászok, akik látatlanban is megmondják, hogy milyen típusú a bőrbetegséged és kezelésre van szükséged?
2023. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz.
2023. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Változtass életmódot.
2023. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyrészt a börgyógyász által felírt kortizonos kenöcs segített csökkenteni a gyulladást, illetve az ö javaslatára elhagytam az állati fehérjék fogyasztását, azóta (több mint egy éve) nincs problémám.

De egy másik tipp: ha esetleg gumikesztyüt használsz a kezed védelmére, a mindenhol kapható latexesre rengetegen reagálnak allergikusan, a vinil sokkal jobb.

2023. szept. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gumikesztyűből latex- és púdermentes.

Krémből bőrgyógyász ír fel megfelelőt, egy jobb háziorvos is tud segíteni. Fontos hogy hidratáld, ne ázzon, ne érjen semmihez, éjszakára pedig krémezés után cérnakesztyűt húzz hogy rajta maradjon a krém.

2023. szept. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Paromnak is vagy 15-20 eve van, gyakran elojon stresszes helyzetben. Hol ilyen- hol olyan. Neha nagyon csunyan. Ő olyankor borgyogyaszhoz megy, es csinalnak neki valami gyogyszertari kremet. Ez altalaban evekig eleg. Hutoben tartja. Neki az mulasztja el. Semmilyen egyeb mas erre kaphato krem nem eleg hatekony neki. Csak ez. Altalaban amikor beviszi a borgyogyasztol kapott receptet a patikaba mar aznap, de legkesobb masnap elkeszul. Az tokeletesen mukodik neki. Es nagyon olcso. Ez a krem evekig eleg neki. Amikor elfogy, akkor megy csak ujra borgyogyaszhoz.

Szerintem te is menj el. Ő tudja megallapitani hogy neked milyen osszetevobol mennyi szukseges, es csak rad szabottan keszitik el, szamodra! ami hatekony.

2023. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az első. Az ilyen s..gfej minek írkál? Unatkozol és azért vagy itt, hogy beleállj a kérdezőbe?
2023. szept. 20. 08:28
 8/12 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm! A kortizont kerülni szeretném, de ha kell akkor kénytelen leszek.
2023. szept. 20. 08:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőrgyógyász írt fel. Ha az nem megoldható akkor sima gyógyszertári cremor aquosus. Az ekcémát csak enyhíteni fogja de legalább hidratál más kemikáliák nélkül
2023. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kortizont és mindenféle szteroidokat kerüld, mint a pestist! Hosszú távon iszonyatosan rontani fognak az állapotodon.


Az urea tartalmú krémek nekem nagyon sokat segítettek. Minél magasabb az ureatartalom, annál jobb. Fontos, hogy illatanyag-és szilikonmentes legyen. Rossmannban, DM-ben kaphatsz ilyeneket, olcsón.

2023. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!