Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Házipor allergiára kinek...

Házipor allergiára kinek milyen gyógyszer vált be?

Figyelt kérdés

Van olyan gyógyszer, amely hatékonyan mérsékli - esetleg meg is szűnteti - az állandó, házipor-allergia miatti orrdugulást?

Takarítás mindennapos, de hiába.

Az is érdekelne, akinek pollen-ellergia miatt volt hatásos, hátha segítene ez esetben is.



2023. szept. 20. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt allergiam, de borkiuteses. Az antihisztamin keszitmenyek altalaban altatnak de ahhoz 2 het utan - es a 2 het is tulzas inkabb par nap mulva - hozzaszokik a szervezet es megmarad az antihisztamin H1 hatasa.


Esetleg Atarax (hydroxizine), az meg nyugtat is, nem egy embert hallottam hogy azt szedi ra.

2023. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az általad leírt gyógyszer orrdugulást okozott, próbáltam.
2023. szept. 20. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Hat rengeteg opcio van, de elso kerdesem, van mentalis betegseged? Csak azert, hogy felirjanak egy antihisztamint iszonyu alacsony dozisban. Gyogyszeresz vagyok meg mentalis beteg klinikai depresszioval.


Mirtazapine peldaul 7.5mg-al semmilyen antidepresszans hatasa nincs, csak antihisztamin, meg hat az elaltat ugy 2 napig de 5 nap alatt fokozatosan hozzaszoksz. venykoteles.


Quetiapine ugyanez, 25mg iszonyu alacsony dozis, semmi celzott farmakodinamikai hatasa nincs csak "mellekhatasa" ami antihisztamine. venykoteles.


Esetleg vegyel be egy kis dimenhidrinatot legkisebb mennyisegben - Daedalon. Tudom antiemeticumrol hires (hanyinger ellen), farmakodinamika miatt H1 inverz-antagonista (konvencio szerint := antihistamine). nem venykoteles


Ezek velemenyek, nem tanacsok, haziorvossal kontakt aztan allergologia vagy ful orr gegeszet, ott is valami gyogyszert kapsz (dezloratedin) pl. Lordestin, ami ugyugy H1 antagonista (inverz-agonista = antihistamine).

2023. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Asszem, ennél részletesebb infót nem kapsz.😄

De komolyan, én is kérdeztem már itt, de szakember még nem válaszolt, tök jó.

2023. szept. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!