Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ilyen erős állatszőr allergiár...

Ilyen erős állatszőr allergiára lehet, hogy semmilyen gyógyszer nem hat?

Figyelt kérdés

Állatszőr allergiám van, igazából az összesre, de amilyen vizsgálatokon voltam, ott csak a kutya, macska, ló volt, amit néztek. De én tudom, érzem, hogy az összesre. Még tiniként akartam feliratni gyógyszert, de ott az orvos azt mondta, hogy csak orrsprayt ír fel, hát az semmit nem ért ellene. Voltam pár hete is egy vizsgálaton, ott azt láttam a papíron, hogy ha 0.35 érték alatt van, akkor nem vagyok allergiás. Macskára 60 feletti, kutyára 50 feletti, lóra 14 feletti az érték, elég durva. Ahogy tudom kerülöm az állatokat, szóval nem tartok háziállatot, meg szerencsére családból sincs senkinek. Na de most pont olyan helyre készülök menni, ahol van háziállat egy éjszakára. Elég rosszul tudok lenni nagyon hamar, ha olyan zárt térben vagyok, ahova lehullott az állat szőre, nem is kell ott lennie. A gyógyszertárban kapható gyógyszerek nem hatottak, pedig volt, hogy kettőt meg hármat vettem be, de nem hatott.


Orvos lehet jobbat írna fel, de elképzelhető, hogy nem hat semennyit egyik sem?


Aki hasonlóvan szenved, mit tudtok ajánlani?


2022. aug. 11. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Konzultálj egy orvossal, az a legbiztosabb.
2022. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Én kikérném egy immunológus tanácsát.

Nekem fűpollen allaergiám van, az orrspray nem igazán vált be, gyógyszer kb fél napig tudta csillapítani a tüneteim.

Rövid távra ez nyilván nem megoldás, de lehet, érdemes lenne egy immunterápiát csinálni.

2022. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez van. Szabad levegőn nincs gond. Ott nem fog kijőnni az allergiád hacsak nincsenek hatamas tömegben az állatok de zárt térban sajnos nincs olyan gyógyszer ami hatna. 2-3 óra múlva taknyod nyálad egybefolyik aztan kezd bevizesedni a tüdőd és jön a köhögés. Nem szabad olyan helyre menni ahol szőrős állat van mert sajnos asztma lehet a történet vége. A dimista orrspray a legjobb ami van a piacon. Elég drága de nem hiszem, hogy megoldja a problémád ha egy legtérben akarsz aludni az állatokkal. Én is csak akkor használom ha mondjuk egy pár órás autóutat kell kibírni. De egy vendegséget pl lemondok ha kutya van mert nem éri meg tönkretenni az egeszségem.
2022. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Tök hülyeségeket beszélsz. Ilyen terapia nincs ilyen problémára. Ha lenne már lenne kutyusom.
2022. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!