Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez vajon allergia?

Ez vajon allergia?

Figyelt kérdés

Nyáron azt vettem észre, hogy folyik az orrom, es tüsszögök, de nem egész nap, általában vagy csak este nagyon, vagy csak reggel. Már október van, es még mindig, de általában mar csak reggel. Bár van, hogy hajnalban fel kelek, mert úgy folyik az orrom, hogy állandóan fújnom kell. Már nagyon idegesít, hogy eddig nem volt ilyen az elmúlt évek során, most meg minden reggelem úgy telik, hogy fújkálom az orrom. Valószínűleg valami allergia lehet vagy nem tudom.

A virágporra allergiás vagyok, tavasszal meg is szívom, de ez nyár közepére el múlik, meg az nem csak reggel vagy este jött elő. Valakinek valami tipp? Esetleg lehetne ezt enyhíteni, ha igen, milyen gyógyszer javasolt?



2023. okt. 8. 06:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Allergiás vagyok és mindig reggel meg este szenvedek a legjobban én is, napközben ahogy csinálom a dolgom, nem annyira vészes. Sajnos az ember "begyűjthet" új allergiát már felnőttként is. :( Most már nincs kifejezetten szezon, de az első fagyig simán még a levegőben lehet csomó pollen, parlagfű, stb.

Allergiateszt tud pontos képet adni, mire lehetsz érzékeny. Én csúcsszezonban kerülöm a keresztallergiát kiváltó kajákat (ezt az allergológus javaslata alapján), illetve írattam gyógyszert (Aerius) és Dymista orrsprayt, de nekem mondjuk elég gyilkos az allergiám.

2023. okt. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!