Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen lelki oka lehet az...

Milyen lelki oka lehet az allergiának, asztmának?(hosszú sztori)

Figyelt kérdés

fel lehet szerintetek oldani valahogy? már kikészit ez a levegő nemkapás, hosszú sztorim van ezzel, megpróbálom vázolni időrendi sorrendben, nem várok csodát tőletek, de az orvosok nem bizonyultak hasznosnak.

legelőször felírt egy antibiotikumot (zinnat), egy köhögés elleni gyógyszert, és egy orrsprayt (byxtonin), a második naptól úgy kaptam levegőt, mint azelőtt szerintem soha, emiatt a közérzetem 200% lett és igazából ezt kergetem..

ez volt 4-5 éve és tartott 1-2 hetet utána visszadugult az orrom.

utána egy másik fülorrgégész szénanáthára írt sprayt, nem használt, utána azthiszem még felírtak egy másikot, az se,, az elmúlt pár évben probáltam sós sprayt, rorr kimosást.

allergológus is elbolondított, szerinte allergiás asztmám van és az allergia teszt fekete ürömre enyhén pozitívat dobott. azt hiszem ő is írt valami sprayt de az se hatott. majd a fülorrgégész csinált orrkagylókisebbítő műtétet, semmi javulás, majd orrsövény műtétet is megpróbaltuk, az se segített. 1-2 éve csináltam spinometriás mérést, hogy megtudjam asztmád vagyok-e, az átlag felett fújtam, (110+ nemtudom milyen mértékegység). tanulmányoztam a buteyko légzésmódszert de egyszerűen annyira rossznak érzem hogy nem tudom csinálni, második lélegzetnél mintha fulladnék. már az agyamra is gondoltam hogy túl gyors és a légzésem utána alkalmazkodott. mellkasban is néha érzek szorítást.. ha nehéz fizikai dolgot csinálok nagyon kell kapkodnom a levegőt és sosem elég az orromon keresztül, illetve szerintem emiatt priccolnaz izzadtság is rólam, illetbe mindig az orromon igyekszek lélegzek nyugodt állapotban tudatosan. általában a ball orrlyukam van bedugulva, szinte teljesen. van mikor néha kidugul rövid időre de akkor sem az igazi. az érzet mikor veszem a levegőt mintha a külső orr falam gyorsan nekitapadna a belsőnek elzárva az utat(de erre van az orrkagyló kisebbítés). nemrég vettem zinnatot hogy hátha arcüreggyulladás, egy hétig szedtem és a bixtonint újra elővettem, az antibiotikum úgy érzem nem hatott, az orrspré ideig óráig kicsit jobbá teszi a légzést mind2 oldalon de még mindig érzem hogy nem elég és orrsprén sem akarok élni… hú hát remélem hagytam ki semmit és köszi ha elolvasod és van bármi tipped/hasonló tapasztalat, vagy bármi… 27 éves vagyok F.


dec. 10. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Én mindenképp mennék még másik fül-orr-gégészhez. De nem lehetsz szorongó, pánikos? Az is tud ilyesmit okozni.
dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!