Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ettől fájhat a fülem, fejem?

Ettől fájhat a fülem, fejem?

Figyelt kérdés

Szeptember eleje ota fajdogal a jobb fulem, ugy mint mikor be van gyulladva, illetve jobb oldalon a fejembe is erzek ilyen nyilalo, inkabb tompa fejfajasnak nevezheto fajdalmat. Es szinten jobb oldalt, a tarkom folott is faj a fejem ( kisagy kornyeken szerintem) ugyan ugy nyilalo fajdalom. Van, hogy 1 hetig sem faj, majd van hogy 1 hetig mindennap faj, de nem allando jelleggel. Gondoltam az elejen arra is, hogy esetleg a bolcsessegfogamtol fajhat vagy valamelyik masiktol, direkt ragtam ezen az oldalon, meg vegig nyomkodtam a fogaim, de nem faj egyik sem. 1 hete voltam a haziorvosnal, bele nezett mindketto fulembe es mondta, hogy a jobb fulembe lat egy savos valadekkal tele holyagot. Kerdezte nem-e allergias vagyok, mert ez a savos valadek a fulkurtnel gyult ossze es nem tud szellozni a ful. Allergiarol nem tudok, nem tapasztaltam, irt ki allergia gyogyszert, meg orraprayt, de nem hasznalt. Mondta keressem fel a ful-orr-gegeszetet. Csutortokon el is mentem, aki belenezett a torkomba, orromba majd a fulembe es azt mondta, nincs ebbe semmi. Nincs benne semmifele savos valadek. Megnezte a fogaimat, mondta, hogy azzal lesz a problema, attol faj. Menjek el fogaszatra. Ennyi volt.

Oke, de ha a fogamtol faj, a haziorvos ennyire felre nezte volna?! Raadasul azt mondta, hogy egy nagy holyag. Ismerem 22 eve, nem ilyen kelekotya orvos :D illetve, valoban a jobb orrlyukam is neha bedugul, meg ha fujom, akkor a fajos jobb fulem is.

Menjek el masik ful-orr-gegeszhez? Esetleg maganhoz? Vagy menjek a fogaszatra? Vagy menjek el neurologushoz a fejfajas kapcsan?

Nem tudom mivel lehet a problema…:(



dec. 18. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem leirni, hogy en gondoltam propilen glikor allergiara is, mert egyebkent ezek a tunetek valahogy szinte pont akkor tajt jottek, mikor kaptam egy elf bart a baratnomtol…amiben ugye ott van a propilen glikol. De kiutes, viszketes meg ilyen tipik pg allergia tunet nem igen van nekem.

Szerintetek elofordulhat elf bartol ez a ful,fej nyilalas, fajas??

dec. 18. 18:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez volt: több napig kínlódtam fülfájással. A fülészeten miután minden rendben volt, rákoppintott az orvos a teljesen ép bölcsességfogamra, és csillagokat láttam. Kihúzták, és elmúlt a "fülfájás". Mondták, hogy ez gyakori.
dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is azért próbáltam jobban “terhelni” jobb felső, alsó fogaimat, hogy hátha fájna valamelyik, de nem éreztem. Bölcsesség fogamat is megnyomkodtam az ujjammal, de az se fáj. Persze, tudom hogy attól még a gyökere be lehet gyulladva, csak ezt a savós hólyagos dolgot nem értem, hogy hogy lehet ezt benézni, pláne hogy 2 különböző napon is megnézte és másodjára is azt mondta, hogy ott van valami hólyag. Meg a jobb orrlyuk - fül dugulást sem értem.
dec. 18. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Még lehet esetleg rágóízület gyulladás. Én egy karácsonyt végigszenvedtem fülfájással, és akkor küldött a fül-orr-gégész fogorvoshoz. Az mindjárt rávágta, hogy ez az. Egy hétig pépeset kellett ennem, és kaptam valami gyógyszert is.
dec. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is fenálló problémával keresd fel újra az orr-fül gégészt (persze, ha a fogászt előtte meglátogatod és ő kizárja, hogy nem a fogadtól van). Én már jártam így, hogy egy tömött fogamat húzták ki feleslegesen, mert a fogász szerint amiatt fájt az arcom...aztán kiderült, arcüreggyulladásom van. A háziorvosod gyógyszerétől lehet az a fül-dudor elmúlt...s mire az orr-fül-gégészhez mentél, ő azt már nem látta. Mivel a gond megmaradt, MÉG vmi más is van a háttérben. Ne hagyd magadat, derítsd ki a bajod okát, mert sok szövődményt kaphatsz a későbbiekben ilyesmiktől.
dec. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!