Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 6 éves kislányom hasán piros...

6 éves kislányom hasán piros pöttyök jöttek elö. Nem viszket neki de megijedtem.Bevittem tegnap a háziorvoshoz. Semmi aggodalomra nincs ok. Cetirizin Hexal cseppeket írt rá. Ugytudom az allergiára való. Ti használtatok már ilyesmire ilyen cseppeket?

Figyelt kérdés

dec. 28. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
És? a lánydnak allergiára adta!
dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem allergia. Azt mondta ez egy vírus. Ahogy jött..elmulik. Nekem tavaly a tenyeremen jött ki egy hólyagos viszkető akármi. Egy éjjelen át viszketett..másnap ránézett a doki. Vírus. Nem fertőz. Kaptam viszketés ellen gyógyszert. Elmult 1 hét alatt. Csak hámlott. A kislányomnak akkor kell adnom ezt a cseppet ha esetleg viszketne neki. Nem allergiáról beszélt.
dec. 28. 21:29
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is elmondtam neki. Nem e mosószer. Öblítő. Bár nem váltottam de mivan ha attól? És rávágta azonnal hogy nem. Megnézte a torkát. Semmi. Ránézett a pöttyökre. Azonnal azt mondta hogy vírus. Én pánikolva mentem de szinte meg se lepődött hogy kiütései vannak a kislánynak. Mintha egy orrfolyás lenne semmi több. Persze nekem idegbaj egész karácsony alatt. Alig vártam a két ünnep közti napokat. Hogy vihessem. Mert azért se láz se náthás tünet. Kiröhögnek az ügyeleten egy ilyennel.
dec. 28. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van az orvosnak, vírusok szoktak ilyet okozni. Az én fiamnál csalánkiütés is szokott lenni vírustól, mert a vírust is allergénként érzékeli a szervezete. Arra is antihisztamint kell adni neki.


Aggódni akkor kell, ha nyomásra nem halványul el a kiütés.

dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére kezd világosodni a piros folt is. Lassan lassan megy le..
dec. 28. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:

"Vírus. Nem fertőz." WTF? A vírus fertőz, ne vidd emberek közé a gyereket.

Az nem gáz, hogy allergiára való gyógyszert adott vírusra, nyilván a tünetekre, de megmondhatta volna, milyen vírus, milyen betegségre gyanakszik.

dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az én tavalyi tenyérhólyagjaimra mondta a dokink. Hogy vírus. Nem fertőz. Kérdeztem mivan ha elkapja a kislányom? Akkor azt válaszolta nem tudja elkapni. A kislányom mostani pöttyire azt mondta vírus. Semmi nagy baj. De persze nem viszem sehova.
dec. 28. 22:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is tavaly a délutáni órákba elkezdett 1 1 kiütés lenni a tenyeremen. Estére már megbolondultam úgy viszketett. Éjjel meg sírtam majdnem annyira kínzó volt. Kaptam viszketésre gyógyszert és huss.
dec. 28. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Értettem, hogy a tenyérhólyagjaidra mondta. Csak baromira nem igaz, mert a vírus mindig fertőző. Max.van, aki immunis rá.
dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen én is furcsálltam de tényleg nem kapta el se a párom se a kislány. Én meg mint egy rühes kutya. Oh az ellenségemnek se kívánom. Borzalmas volt
dec. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!