Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért viszketek Cetirizin...

Miért viszketek Cetirizin szedésének abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve szedem, mert pollenre vagyok allergiás. Február végétől nyár végéig szoktam szedni. Idén először tapasztalom, hogy ha abba akarom hagyni a szedését, akkor elkezdek viszketni. Augusztus végétől folyamatosan próbáltam abbahagyni, de mindig vissza kell térnem, ha nem akarok egész nap viszketni. Az allergiám április-május környékén tüsszentésben és esetenként szemviszketésben merül ki, de valamiért most jött egy ilyen új tünet, amely a gyógyszer szedésének befejezését követően jelentkezne és nem értem, hogy miért.

2022. szept. 18. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Keresztallergia jelentkezhet szezonon kívül is.

Nálam úgy ultrakonkrétan az volt az első tünet. Jópár éve decemberben (pedig akkor aztán tényleg nem virágzik semmi) bucira dagadt fejjel kerültem be a sürgősségire. Allergiás reakció volt, mint jóval később kiderült három keresztes parlagfű allergiát nyertem. Én is minden nap szedem, szezonon kívül is.

2022. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!