Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 1 éves babának hogyan lehet...

1 éves babának hogyan lehet kimutatni milyen allergiája van?

Figyelt kérdés

Voltam több orvosnál, de elhajtanak, mert fiatal vagyok és hülyének néznek, de a gyereknek folyamatosan bőrkiütése van. Azt mondták nincs baj csak megfázott, de nincs megfázva, a tejpépre kezdett fulladozni, mire beértünk a korházba a házi orvos injekciója hatott és lement a torkáról a duzzadás és én lettem a hibás, hogy ilyen aprósághoz minek hívok mentőt. Azóta nem merek neki semmit adni, próbálgatni, mert szerintem érthető, ha fulladozni látod a négy hónapos gyereked utána átértékeled a helyzetet. Most lesz egy éves, csak pár dolog van bevezetve, gyümölcsöket és csirke, pulykahúst merek csak adni neki amire nincs baj. Eddig minden hónapban mikor rendel az orvos hívom a rendelőt, de fel se veszik. Hogyan tudom kideríteni egy éves gyereknél, hogy mire allergiás? Próbálgatni nem merem mivel ahogy leírtam elég intenzív reakciója van rá. Van erre valamilyen teszt? Vagy milyen orvoshoz vigyem? Már csak magánban gondolkodom? Mert korházakban elküldenek.

Bármilyen tapasztalatod van a témában, ha esetleg voltál hasonló helyzetben kérlek írd le, eléggé kétségbe vagyok esve.



jan. 14. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én megpróbálnék esetleg vérvizsgálatot kérni. Azt lehet fizetősként, ott nem hajtanak el.

jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 A vér vizsgálat semmit nmeér túl kicsi hozzá.

Allergológust, gasztróenterológust vagy ha kiütéses bőrgyógysázt keress.

Vezess étkezési naplót és érdemes dietetikussal is beszélned arrról mit mikor ehet egyen, mit mivel helyettesíthetsz az orvosi véleménytől függően.

jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Köszi! Ezt nem tudtam. Tej és egyéb ételallergia vizsgálatot csak két éves kor után csinálnak, de azt gondoltam a vérvétel kimutatja kisebb korban is.


#1.

jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!