Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Begyulladt a makkom/fitymám...

Begyulladt a makkom/fitymám (balanoposthitis?) -

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elmúlt napokban lettem figyelmes arra, hogy a makkomnál lévő bőr begyulladt/megduzzadt. Nem igazán foglalkoztam a problémával, mert nem volt feltűnő illetve súlyos, inkább csak arra figyeltem, hogy többször mosakodjak, mert kiszáradásra gyanakodtam. Amikor jobb lett a helyzet és semmi problémát nem érzékeltem, a barátnőmmel újra szexeltünk. Az együttlét után lettem figyelmes arra, hogy a helyzet sokkal súlyosabbá vált. Pár perc elteltével ismét megduzzadt, de sokkal erőteljesebben (egyébként az előző aktusunk után jelentkezett elsőnek a probléma)


Jelenleg a bőr be van gyulladva, kellemetlen szagokat érzek, amikor felhúzom a bőrt, illetve piros pontok vannak a makkomon. El kezdtem kezeltetni, kamillateában áztattam, illetve foglaltam urológushoz is időpontot, de csak 3 nap múlva tudok menni. Ti mit tennétek a helyemben, hogyan kezelnétek? Mellesleg akiknek hasonló tünetek jelentkeztek, mennyi idő alatt javult meg? Kicsit be vagyok pánikolva, mert mindenhol mást olvastam - van egy gyanúm, hogy milyen fertőzés lehet (balanoposthitis)



jan. 28. 15:42
 1/2 anonim válasza:
Nem lehet, hogy megcsalt a barátnőd?
jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

rthető, hogy aggódsz, és pánikolsz. A balanoposthitis egy gyakori, de kellemetlen állapot, amely a makk és a fityma gyulladását okozza. A fertőzés bármilyen életkorban előfordulhat, de leggyakrabban fiatal férfiaknál fordul elő.


A balanoposthitis számos oka lehet, beleértve a következőket:


Bakteriális fertőzés, például a Staphylococcus aureus vagy a Streptococcus pyogenes

Gombás fertőzés, például a Candida albicans

Vírusos fertőzés, például a herpes simplex vírus

Irritáció, például szappan vagy mosószer által

Allergia, például latex vagy óvszer iránt

A balanoposthitis tünetei a következők lehetnek:


A makk és a fityma duzzanata

A makk és a fityma vörössége

A makk és a fityma fájdalma

A makk és a fityma váladékozása

A makk és a fityma kellemetlen szaga

A balanoposthitis kezelése a kiváltó októl függ. Ha a fertőzés bakteriális vagy gombás eredetű, akkor antibiotikum vagy gombaellenes szer szedése szükséges. Ha az irritáció vagy az allergia okozza a problémát, akkor a kiváltó ok megszüntetése szükséges.


A kamillatea-áztatás segíthet a gyulladás csökkentésében és a fájdalom enyhítésében. Addig is, amíg nem jutsz el az urológushoz, fontos, hogy a területet tisztán és szárazon tartsad. Kerüld a szexet, és ne használj szappant vagy mosószert a makk és a fityma tisztításához.


A balanoposthitis általában néhány nap alatt gyógyul. Ha a tünetek nem javulnak, vagy súlyosbodnak, akkor sürgősen fordulj orvoshoz.

(Használj vény nélkül kapható fájdalomcsillapítót, például ibuprofent vagy paracetamolt.

Vegyél meleg fürdőt vagy ülőfürdőt naponta többször.

Használj helyi kortikoszteroid krémet a duzzanat és a viszketés csökkentésére.)

jan. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!