Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Összes létező allergiát...

Összes létező allergiát vizsgáló TB-finanszírozott/magán központ létezik?

Figyelt kérdés

Ha ismertek ilyen helyeket, kérlek írjátok meg kommentben (elsősorban budapesti és környéki helyek érdekelnének):

Létezik olyan központ, ahol az összes létező allergiát kivizsgálják, ha valaki azt kéri, szénanáthától kezdve mindenféle étel-intoleranciáig, legyen az akár gluténérzékenység, akár laktóz, tejfehérje, tojásfehérje allergia stb?



febr. 6. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológus szakorvos kérheti, hogy elég sokat kivizsgáljanak. Nekem 40-es panelt csináltattak. Ebben volt szénanátha és élelmiszerre is. De szerintem ezt nem sok orvos fogja neked felírni, mert úgy tartják, hogy értelme sincs
febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Igazából tényleg nincs értelme, mert nem nagyon megbízhatóak ezek a vizsgálatok. Amikor nagymamámnak csináltak ilyent kijött, hogy mindenre allergiás, ez nyilván nincs így...
febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno erős szénanáthám volt, és emiatt szedtem gyógyszert. A háziorvos 50%-os TB-támogatásra tudott csak gyógyszert írni, míg a szakorvos 90-re, ezért elküldött oda (tüdőgondozó) . Ott az egyik felírás alkalmával egy komplex ca. 40 mintás vizsgálatot végeztek el, pontosabban inkább 30-at, mert csak annyi minta volt készleten. Ez nem mostanában volt. (Nem volt ételallergiám, csak pollen.) Nem tudom, voltak-e a benne élelmiszeralapanyag-minták, vagy csak a levegőben szálló dolgokból (pollen, por, állati szőrök, mikroszkópikus gombák...) állt össze a kollekció.
febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Tényleg nem túl megbízható, mert kimutatta a nem létező macskaszőr-allergiámat!
febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!