Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mai nap folyán eszembe jutott...

Mai nap folyán eszembe jutott hogy vannak cöliákiás emberek,és ők is normál életmódot élnek mint a többi emberek,és amire nem találtam választ sehol hogy cöliákiások szívhatnak cigit vagy elektromos cigit?csak kíváncsiságból kérdem.

Figyelt kérdés

Mert elkezdett érdekelni ez a téma mert mostanában ilyeneket olvasok és erre sajna nem találtam választ

:(


febr. 6. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szívhatnának cigit?


Olvass még egy kicsit róla...

febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

és ők is normál életmódot élnek mint a többi emberek - ezt azért mondjuk cáfolnám.


Piszkosul nem nevezném "normál" életmódnak azt, hogy

- étterembe nem mehetek csak úgy

- előre kell kaját csomagolni, akár reggeli és ebéd is, mert nem annyi az élet, hogy "beugrok a pékségbe", ha megéhezem

- nem ehetek nyáron fagyit, mert hiába nem tölcsérbe kérem, szennyezett

- ha valami nagyokos összeborítja a pringles-t az én csipszemmel, b.hatom (volt rá példa)

- ha véletlenül belenyúl valaki a vajamba-sajkrémbe nem gluténos késsel, többé nem ehetek belőle...


És még sorolhatnám.

Bocs, ez messze nem "normális élet", hanem egy rettenetesen bekorlátozott dolog és extra figyelmet igényel, vagy akár kórház is lehet a vége (ismerős deklaráltan "gluténmentes" pizzától kórházba került és infúziót kellett kapjon olyan szinten hányt).

febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, én most nem a divat gluténérzékenyekről beszélek, akik megveszik előlünk a kenyeret, de ha simát kapnak, akkor fanyalogva megeszik, és semmi bajuk (pl egy, magát gluténérzékenynek nevező influenszer csaj), hanem rólunk, akiknek egy 'sima' galuska is olyan szintű fájdalmat okoz, mint másnak egy gyomorra menő vírus.


Megszokjuk, mert másképpen létezni nem tudnánk, de ne nevezzük normálisnak, mert nem az. :(

febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!