Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A betegtájékoztatóban leírt...

A betegtájékoztatóban leírt ajánlott mennyiségektől mennyire szabad eltérni?

Figyelt kérdés

IgE teszten 13 kU/l parlagfű és 11 kU/l poratka allergiám van, illetve 2,2 kU/l macskaszőr (tudom hogy a nyálában a fehérje) ez utóbbi azután derült, ki hogy tavaly lett macskánk. Próbáltam már sok félét Telfastra kb intoleráns lettem fél napig se tart ki. A Dassergot használom egy ideje, arra elég hogy ne fújjak el napi 1 zacskó zsebkendőt, de a tüsszögés, könnyezés, orrfolyás torokkaparás marad, de legalább télre elmúlnak.


Na amióta macskánk van azóta már nem, illetve szép lassan elvesztettem az ízérzékelésemet, vagy legalábbis nagyon tompa lett. Korábban ilyenre nem volt példa. Az illatokat tökéletesen érzem és gondoltam majd télre elmúlik ez a tünet is de nem múlt. Illetve amíg nyáron szedtem a gyógyszert, se nagyon segített rajta. Reggel este totál semmit nem érzek mintha vizet innék és íztelen zselét ennék. Ha kifújom az orromat 0,5 mp-ig érzek ízeket aztán megint semmi. A hajmosással összefügg valamennyire, másnap utána jobb kicsit, de minden nap nem biztos hogy egészséges a fejbőrnek a hajmosás és nem mindig segít.


Mivel a 40 kilós embernek is 1 az ajánlott én meg vagyok 90, arra gondoltam, hogy szedhetnék reggel-este vagy este duplát, hátha az már elég lenne. De ha valakinek van jobb ötlete mint a Lordestin, Dassergo, Telfast macska allergiára azt is meghallgatnám.



febr. 7. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szokott értelme lenni. Ami receptor szinten hat, abból nagyobb testtömeg esetén is ugyanannyi kell. Ezért nincs az ilyen szerekből kilózott gyerekadag sem, csak egyféle.
febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valami megoldást kéne találni a macskát nem szeretnénk kitenni, és persze véletlen egybeesés is lehet, hogy pont a macska megjelenése után jelentkeznek a tünetek de gyanús. Viszont az sem jó, hogy nem érzek ízeket.
febr. 7. 22:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Helyileg ható szerekkel, akár szteroidos orrsprayjel is lehet kombinálni.
febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!