Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki a mogyoró pollenre allergi...

Aki a mogyoró pollenre allergiás, az magára a mogyoróra is?

Figyelt kérdés

2 éve csináltak nekem prick tesztet, mert nagyon sokat fújom az orrom, kimutatta hogy az összes fűfélére, közte a mogyoró pollenre is allergiás vagyok. Az ételektől viszont soha nem volt eddig bajom, de azóta igyekszem kerülni a mogyorót. Aki ezt jobban átlátja, elmagyarázná, hogy aki a pollenekre alkergiás, az az ételekre is? Vagy nincs összefüggés? A doki annyit mondott,hogy szerinte mindent ehetek.. de ő azthiszem csak sima tüdőgyógyász volt talán.

Köszi a segítséget!



márc. 3. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elméletet nem tudom, gyakorlati tapasztalat: korábban csak a parlagfűre és a nyári gyomokra voltam allergiás (szénanátha, szemtünetekkel), illetve a méztől bedagadok és testszerte viszketek.

Mostanában tavasszal, a mogyoróvirágzáskor is előjönnek a pollenallergia tünetei. Pár napja egy szem mazsolát ettem meg egy mazsi-mogyi keverékből (nem jutott eszembe, hogy ez rossz ötlet lehet) és csúnyán bedagadt a szemem környéke. Szóval nálam van összefüggés, igen.

márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a mogyoró virágjára az vagyok, de ha mogyorót eszem, tudom, hogy számítanom kell arra, hogy előjönnek a tünetek, azaz esetemben a 2 együtt jár
márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Külön ételallergia vizsgálatot is lehet csinálni, nem? Akkor ez bármikor előjöhet?

Várom a további tapasztalatokat is🙂

márc. 3. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a pollenre vagyok allergiás. Az erdei mogyorót/ törökmogyorót és a földimogyorót is szeretem.
márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, és nincs is tőlük semmi bajod?
márc. 3. 19:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Akiknek pollen allergiájuk van csak vagy legalábbis étel allergiáról nem tudnak, ti mennyire félve kóstoltok meg új ételeket, pl idegen országban járva?
márc. 3. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Semmi bajom nincs. Hatalmas mogyoróbokrunk van.
márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a földi mogyoròra vagyok allergiás, de a többi mogyoróra nem.
márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!