Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az miért van, hogy egy csomó...

Az miért van, hogy egy csomó amerikai filmben allergiás valaki a mogyoróra? Az ott valami népbetegség?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Itt is rengetegen allergiásak a mogyoróra. Pont olyan helyen dolgoztam, ahol kötelező ráírni a csomagolásra: 'nyomokban mogyorót tartalmazhat'.

Konkrétan befulladnak tőle, életveszélyes is lehet, mint aki allergiás a méhcsípésre. Gyerekek, felnőttek egyaránt.

2021. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is találkoztam már olyan felirattal, se senkit nem ismerek, aki allergiás lenne rá.
2021. okt. 30. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. De! Nagyon is vannak. Kolléganőm unokája PONT a mogyorótól fulladt be és a sürgősségin kötött ki a kisgyerek. Véletlen egybeesés, ő mesélte, és a Chio, ahol dolgoztam, ünnepek alkalmával csomagot kaptunk, ropit, snack-eket, stb.. Ő haza sem vitte. Az infót én is csak innen tudom a mogyorót tartalmazhat feliratos termékeken.

DE! Ezen kívül rengetegen allergiásak a mogyoróra.

2021. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok, elhiszem, akkor csak nekem volt furcsa. Köszi!
2021. okt. 30. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, szívesen. :) Szóval nem amerikai hóbort, létező dolog.
2021. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jóval több a mogyoró allergiás és igen agresszív allergia, a legkisebb keresztszennyeződés is elég, fulladással jár. Marha gyorsan kell egy epipen. A másik ilyen durvább tipikus allergén arra a rák.

Errefelé is akad persze ilyen, de kisebb számban.

Hogy miért? Korán nyomatják a mogyoróvajat, plusz valószínűleg demográfiai okai vannak.

Itt inkább földimogyoró allergiás akad amúgy, az viszont jellemzően nem fulladást, inkább kiütést és kisebb légúti tüneteket okoz. Az is kellemetlen persze, de kisebb a halálozási ráta.

Amúgy minden allergént jelölni kell.

2021. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért egy amerikai filmben nem feltétlenül a korrekt előfordulási arányokat nézik, amikor megírják a cselekményt. A való életben az emberek 1%-a vállalja fel a másságát, ez egyes amerikai sorozatokban simán eléri a 10%-ot is vagy még többet.
2021. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kekcsi ***** válasza:
Ez egy úgynevezett bonyodalom. Nézz utána a Forgatókönyvírás kezdőknek című könyvben, az első oldalon.
2021. nov. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zsuzs-Muzs ***** válasza:
Sokan eszik a mogyorókrémet kenyérre, sütibe, zabkására, stb. Szinte nincs nap, hogy ne ennék. Így hamar kiderül, hogy kinek van allergiája.
2021. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imrici válasza:
Na meg mivel a tv-ben vetített filmek 90%-a amerikai, ezért látod azt, hogy amerókában sok az allergiás. Mivel egy történetet előbbrevihetőnek látnak a forgik, meg a rendezők ezzel, előszeretettel alkalmazzák. Viszi előre a cselekményt, ha nem igaz, akkor is.
2021. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!