Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha nem eszek már hónapok óta...

Ha nem eszek már hónapok óta glutént mire allergiavizsgálatra kapok időpontot akkor is kimutatja a teszt?

Figyelt kérdés
hogy gluténérzékeny vagyok? Vagy vizsgálat előtt újra egyek? Nem akarok ha nem muszáj.
márc. 9. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgálatra tilos úgy menni, hogy előtte diétázol.
márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha vizsgálat előtt pár nap eszek egy kis kiflit az elég?
márc. 9. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem
márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég, mert ez nem egy sima allergia, hanem autoimmun betegség. A vizsgálat álnegatív lehet, ha már nem eszel glutént. Kivizsgálásig tilos diétázni. Nem mondta a dokid?
márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Normálisan kell enned, a vzsgálatig. Nem kis kifli előtte, hanem diétáig 100% gluténos étrend.
márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem voltam orvosnál, csak időpontom van.
márc. 10. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ugyanígy voltam, a glutén elhagyására elmúltak a tüneteim, tehát magamat gluténérzékenynek diagnosztizáltam.

Aztán kértem beutalót a szakrendelésre, meg időpontot. A tervezett vizsgálat előtt 3 héttel elkezdtem glutént enni, nem sokat, de minden nap ettem. És negatív lett a vérteszt. Jó kérdés, hogy amúgy is negatív lett volna-e. Mert ha nem autoimmun, csak sima NCGS, akkor állítólag negatív a vérteszt.

Én nem mentem bele a gyomortükrözésbe, úgyhogy az adókedvezményt így nem tudom igénybe venni, mert nem ad ki az orvos arról igazolást, hogy gluténérzékeny vagyok.

De gluténmentes étrendet folytatok akkor már. Borzasztó.

márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, 8-as vagyok, előtte kb. 3 hónapig nem ettem gluténtartalmú ételt.
márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!