Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szeretném kideríteni, lehetek-...

Szeretném kideríteni, lehetek-e allergiás valamilyen ételre. Van boltban vehető teszt, vagy mindenképp orvosi beutaló kell?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a cikkben egy megvehető teszt szerepel. Van ilyen Magyarországon?

Étkezések után puffadok,bőrproblémáim is vannak,gyomorsav problémám. Étel allergiára gyanakodom,de hiába figyelem az étkezésemet,mindenféle étel után puffadok.



2015. máj. 14. 10:58
 1/5 Topor G ***** válasza:

Allergiatesztet lehet csináltatni magánúton (pl. magán orvosi laboratóriumban) is, de házilag nem hiszem, ugyanis ezekhez bőrpróba vagy vérvétel szükséges.

Több okból is javasolnám ugyanakkor, hogy menj orvoshoz: 1) a leírtak alapján nem valószínű, hogy klasszikus allergiád van 2) bármilyen tesztre, vizsgálatra is utal az orvos, olcsóbban megúszod (én csináltattam vérvételes allergia-vizsgálatot és nem volt olcsó) és nem csak diagnózist, hanem várhatóan szakszerű gyógymódot, tanácsot is kapsz

2015. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) 96%
2015. máj. 17. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj egy pár napig semmi tejterméket enni. Nekem is ez volt és évekig tartott amíg kimutatták a laktóz és tejzsírallergiát mert nem gondolt senki erre ezért hasznos ezt leelenőrizni. Figyelem:Vaj, túró tejföl és johurt is tejtermékek. Levesbe palacsintában sütiben is vannak ilyenek. Ez a fajta allergia a semmiből s előjöhet.
2015. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha az orvos vérvételre küld,akkor abból mit szűrnek ki?

Ez nem úgy működik,mint amikor a pollent,kutyaszőrt,ilyesmit ellenőrzik a karon?

Szerintem a tejszármazékok lennének az elsők,amit ellenőriznek,mert az gyakori.

2015. jún. 3. 11:02
 5/5 Topor G ***** válasza:
Vérből csak IgE szintet ellenőriznek, vagy az összes szintet (tényleg allergiás vagy-e) vagy pedig a meghatározott dolgokra specifikusat (mire vagy allergiás). Sajnos ez sem szűri ki teljesen az összes lehetséges allergiát, de a laktóz (tejcukor) tejzsír stb. érzékenységet nem mutatja ki! Ehhez más vizsgálatok kellenek, de ha étkezéshez köthetők a tünetek, mindenféleképpen érdemes kideríteni az okát. Ja, és ha tudod mi okozza a tüneteket, kerülni kell azt az ételt!
2015. jún. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!