Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia. Mitől van? Mit...

Allergia. Mitől van? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Már hetek óta nem tudok aludni, egyfolytában tüsszögök, folyik az orrom, be is dugul, nem kapok levegőt, és hátul a szájpadlásom meg mintha viszketne vagy nem tudom, de nagyon rossz.. Házilag mit tudok ellene tenni? (pl kálcium pezsgőtabletta, csak kb semmit sem használ, gyógyszereket nem szeretnék szedni) És mitől lehet? Mi az ami mostanában az allergiásoknak elő jön az allergiája?

Az értelmes válaszokat nagyon köszönöm.. :)



2012. szept. 8. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

el tudsz menni orvoshoz;)


amúgy Euphorbium comp. orcsepp

2012. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kihagytam hogy utálom az orvosokat.. :/ :(
2012. szept. 8. 17:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. szept. 8. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Allergiás vagy valamire. Ezért el is kell menned orvoshoz, hogy megállapítsák mire vagy allergiás és hogy mennyire vagy allergiás. Minél több kereszt van az allergén anyag mellett, annál allergiásabb vagy rá. (én a parlagfűre vagyok a legallergiásabb. 4-es kereszttel ellátva. Így sajnos a legtöbb recept nélkül kapható allergén gyógyszerek semmit nem használnak.


Amíg nem mész orvoshoz: Otthon csökkentheted az allergiás tünetet úgyis, hogy napi szinten megmosod az arcod, orrodat, szemedet, hajadat. A haj például eléggé tárolja az allergén anyagot.

Ha lehet ne nyiss ablakot. (ilyenkor minden allergén anyag könnyen beáramlik a lakásba.

2012. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szereted az orvosokat és gyógyszert nem szeretnél szedni?

Pedig pont ezt kell csinálni... Amúgy jó táplálkozással lehet valamennyit enyhíteni és elkerülni is.

2012. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok oda a gyógyszerekért mert azért van az immunrendszer, hogy ellenáljon, a gyógyszerek csak "elveszik" a feladatát ezáltal legyengül (bocsi nem tudom máshogy megfoalmazni és lehet leh*lyézni, hogy ez nem is így van..)

Az orvosoktól meg nem is az, hogy félek (bár ez is kicsit benne van), hanem tudom, hogy ugyis csak gyógyszereket akarnak belémtömködni, hogy pénzt agyjak rá ki..

4: hát ezek kb megvannak, kivétel a hajmosás, de az össze van többnyire fogva..

5: táplálkozás? hogy? mennyit?

Köszi.

2012. szept. 8. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Az allergia egyik oka hogy az immunrendszered gyengült, és kevésbé ellenálló.

Azt hogy pénzt adj ki gyógyszerre.. nos én asztmatikus allergiás vagyok. Minden allergiás tünet mellett, néha befulladok is. A gyógyszer amit fulladásra kapok, TB támogatott. Mindössze 100 forintot fizetek érte. Bőven megéri, hogy ne fulladjak meg.

Az allergia gyógyszerek bár nekem nem váltak be, mert túl erős az allergiám, de azok sem olyan hűű de drágák.


Ha nem mész el dokihoz, ha nem kezeled az allergiádat, az eredmény az lesz, hogy az immunrendszered egyre jobban romlik,és egyre több mindenre allergiás leszel..

2012. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tehát ezek a gyógyszerek végleg el is mulaszthatják?

(amúgy nem a pénzről van szó, nem azért nem veszem meg őket..)

2012. szept. 8. 23:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy riporton belül mondták azt, hogy el kell menni az allergiával orvoshoz, utána pedig azt, hogy nem tudnak semmit sem csinálni az allergiával.


Adnak rá gyógyszert, és ennyi. Én pont ezért nem mentem el vele orvoshoz. A gyógyszer nem megszünteti az allergiát, csak a tüneteket kezeli, az allergén dolgot pedig úgysem tudom elkerülni, ha nem ételallergiáról van szó.


Nekem az idén sikerült gyógyszer nélkül átvészelnem a parlagfűszezont.

Kálciumot ittam, napi 2-3 500mg C vitamint szedtem, nem fogyasztok tejterméket fél éve ( erre allergiás vagyok, azért ), ablakot csuktam ahol épp tartózkodtam.


Nekem nem az a tapasztalatom, hogy ha nem látja orvos az allergiámat, akkor folyamatosan súlyosbodik, akkor egyre több mindenre allergiás leszek, pont ellenkezőleg. Eddigi években sokkal erősebb tünetekkel vészeltem át a parlagfűszezont. Tavaly is enyhült már az előzőekhez képest, de az idén még jobb volt.

Valóban sokat számít a táplálkozás. Egészségesen, tejterméket ajánlatos kerülni ilyenkor.

2012. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem vele orvoshoz, ha másért nem legalább tudjam mire is vagyok allergiás.

Kiderült hogy sok mindenre. Legfőképpen a parlagfűre. De allergiás vagyok a macskaszőrre, meggyre is. Amíg nem tudtam nem értettem hogy miért viszketek nagyon,(szinte véresre tudtam kaparni magam úgy viszkettem mindenhol) és miért nézek úgy ki mint egy bárányhimlős ha gyümölcsöt eszem. Amióta nem eszem meggyet nincs allergiás tünet. A macskaszőrnél hasonló helyzet volt. Amióta nem érintkezem macskaszőrrel nincs tünet. A parlagfű más tészta. Minden tünet előjön (szemviszketés, orrdugulás, szag és íz elvesztése, tüsszögés orrfolyás stb) Minden évben erősebb volt, és hiába szedtem a felírt gyógyszereket egyik sem használt. Végül is a környezetváltozás hozta meg az eredményt. Olyan helyre költöztem ahol nincs parlagfű, így tünet sincs. De ha hazamegyek Budapestre akkor rögtön előjön.. Szóval végleg megszüntetni nem lehet.

2012. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!