Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Méhcsípés allergiások! Milyen...

Méhcsípés allergiások! Milyen életmentő gyógyszert/injekciót hordtok magatoknál? Kivel íratjátok fel?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Calcium-Sandoz pezsgőtabletta, ezt használom, méhcsípésre, ha darázs csíp meg, akkor is, vagy 3-4 db-ot, ha nem megy le a duzzanat akkor

CALCIMUSC 100 mg/ml oldatos injekciót. Háziorvos írja fel.

2012. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is Calcimusc van csak, de aki tényleg életveszélyesen allergiás annak adrenalin injekciót szoktak felírni tollban, őszintén nem tudom kivel kell felíratni, de úgy is kell az allergológiára beutaló szóval mindenképp fel kell keresni a háziorvosod. De gyanítom, hogy szakorvos adhatja csak.
2012. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Calcimuscom van, csak kicsit megijedtem, mert valahol azt olvastam, hogy nagymértékű allergiás reakciónál már nem használ a kalcium.

2012. szept. 17. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az a szintű allergia. Sajnos nekem van egy ismerősöm, akit, ha egy méhecske megcsíp, azonnal esetkocsi kell hozzá, 10 perc alatt megfulladna.
2012. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem is sajnos: édesapám... Ezért parázok annyira, mert elmondása szerint neki is fokozatosan alakult ki. Régebben csak nagyon bedagadt, aztán jött egy csípés, amibe majdnem belehalt.

Legutóbb nekem is triplájára duzzadt az egész alkarom! A következő milyen lesz??

Köszi mindenkinek a válaszokat, keresni fogok egy jó allergológus szakembert.

Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2012. szept. 18. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!