Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen esélyem van arra, hogy...

Milyen esélyem van arra, hogy allergiás legyek a méh vagy darázs csípésére, ha dongó már megcsípett, de arra nem vagyok?

Figyelt kérdés

Van összefüggés ezeknek az állatoknak a csípései között allergia szempontjából?

Esetleg egy erre tévedt méhész vagy allergológus, vagy akinek volt hasonló esete felhomályosíthatna.



2013. máj. 30. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
dongó már megcsípett, és arra nem vagyok mondat kijelentés volt, értelem szerűen az előtte lévő mondat a kérdésXD
2013. máj. 30. 19:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs köztük összefüggés.Szomszédba méhészet van, és amikor segítek többször is csíp meg egy méh.Ezekre nem voltam allergiás.Aztán egyszer csak megcsípett egy bitang nagy lódarázs, és mit ad Isten, allergiás voltam rá
2013. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Más mérge van a méhnek(apis mellifera) a darazsaknak(francia,német,kecske,gömböc stb) a lódarázsnak(vespa crabro) illetve a poszméhnek(bombus terrestis) illetve a kék fadongónak.


utóbbi kettő,a dongók jellemzően nem csipősek,szelidek.


Ha pedig az "allergia" tünete mindössze megdagadás,akkor az azt jelenti hogy az illető nem allergiás a csipésre.


A méhcsipés allergia tünetei: egész testre kiterjedő csalánkiütés,hányás,hidegrázás,émelygés,szédülés,erős börpir.

2013. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A dongó csípését magamnak köszönhettem még kis koromban, benne vergődött egy vödör vízben én meg "megmentettem", de annyi nem volt elég hanem elkezdtem mászkáltatni az ujjaimon(vizes volt és ugye nem tudott elszállni) és ezért csípett meg, igaz ezt ő se élte túl. Egy igaz, és tragédiával végződő történet:D

Csak gondoltam hátha le lehet vonni valamilyen következtetést, de hát nem.

2013. máj. 31. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A dongó nem csíp,hanem harap.

Attól,hogy a darázsra csípésre mondjuk nem vagy allergiás,attól a méh csípésre lehet,mert más mérget használnak. És ez fordítva is igaz.


Ezt nem tudom biztosan,de aki állítólag az egyikre allergiás,az a másikra biztosan nem!


Az,hogy bedagad az normális,a méregre adott immun reakció,nem számít allergiának.

Közepesnek számít,ha nagyra darag.

Az igazi veszély a súlyos/életveszélyes allergiás reakció...az anafilaxiás sokk!

Száj,torok,gége ödéma...hideg veríték, keringés összeomlás.

Az első csípés senkinél sem okoz allergiát,allergiát csak a 2. csípéstől vált ki,mivel értelemszerűen az elsőnél még nem ismerte az adott anyagot a szervezeted.

Remélem tudtam segíteni.

2013. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!