Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Napallergia ellen mit tehetek...

Napallergia ellen mit tehetek és hogy tüntethetem el?

Figyelt kérdés

Ujjatlan pólóban voltam napon, egész nap és szépen le is égtem. Másnap megint egész nap aztán köv nap is.... A hátamat nem érte nap, mégis megjelennek a kis gusztustalan piros pöttyök és tudom, hogy kis idő múlva ocsmány gennyes pattanásszerű kiütések lesznek. Ez ellen mit tehetek és hogy tüntethetem el a már kialakulóban lévő pöttyöket?


Olyanokkal, hogy ne menj napra hát jah az szóba sem jöhet mivel a meló miatt sokszor reggel 7-től délután5-6-ig napon vagyok.... Tudtok valami jó orvosságot rá?



2013. jún. 16. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász írhat krémet. Gyógyszertárban kikeverik, ha elő jön a pötty, rákened és elmúlik félóra alatt. Olyan is van, amit a hólyagokra kell kenni, az elfakasztja őket, és már meg is van. Amúgy magas faktorszámú napkrém, sok folyadék, addig míg nem jutsz bőrgyógyászhoz.
2013. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Javult a helyzeted? Kértél rá vmi kencét? Lett megoldás nálad? Mert én is hasonló helyzetben vagyok és bőrgyógyászhoz 2 hónap múlva kapok időpontot,de ugyanilyen csúnya nekem is a hátam, nyakam, dekoltázsom ... pedig nem is a legnagyobb melegben ér a nap. :( Próbálnék házi praktikát is,de nem tudom mi lenne a legjobb.
2013. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50+-os napkrém, akkor is, ha nem süt a nap annyira. Sok folyadék (csapvíz), egyik ismerősöm igyekezett sok zöldséget, gyümölcsöt, olívaolajat/bogyót enni, meg minél kevesebb tartósítószert és műkaját. Neki segített. Próbáld ki, hátha.
2013. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!