Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mindig valamelyik orrlyukam...

Mindig valamelyik orrlyukam el van dugulva valamikor bal valamikor jobb, allergiás vagyok poratka, parlagfű stb. Szedtem már allegrát, telfastot egyik se használt. Melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj...talán nem ilyen válaszra számítasz, de meg kéne próbálnod inkább megszüntetni az allergiád (szól ez amúgy mindenkinek, aki allergiás legalább a fent említett dolgokra), ahelyett hogy állandóan elnyomni igyekeznél gyógyszerekkel. Az allergia tipikusan akkor jelenik meg egy egyénnél, amikor le van gyengülve az immunrendszere, és érzékeny a nyálkahártyája.

Meg tudod erősíteni az immunrendszered, és ha érdekel leírom hogyan tudod alkalmazni biztonságosan a parlagfüvet (igen, az tud téged kigyógyítani a parlagfű-allergiából). Ha ebben kételkedsz, azt is szívesen elmagyarázom milyen folyamat alapján leszel rá allergiás.

2013. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megköszönném ha segitenél:)
2013. júl. 7. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Örömmel, csak gondoltam megkérdezem előtte (sokan elutasítóak az ilyen megoldásra).


Allergiásoknál a legajánlottabb úgy alkalmazni, hogy apróra összevágod, rászórod levesre, főzelékre vagy hasonló folyékony állagú ételre (ha pedig szárazra tennéd, mindenképp tegyél hozzá olajat. Ez úgy ahogy a folyékony állagú ételek, "megfogja" a polleneket ha esetleg virágzó állapotában találnád a növényt, amik addig sem fogják irritálni a légutakat.) (Erre azért van szükség, mert ha azonnal önmagában ennéd, nagy az esély rá hogy csak felerősödik az allergiás reakció). Amúgy készülj fel, eléggé keserű az íze. :)

De főzetként alkalmazhatod még gyulladt sebekre, fejbőr lemosására, teaként meg lázcsillapításra, hányásra, mellhártyagyulladásra, bélgörcsre, még székredesésre is jó (állítólag).


Egyébként (csak a hosszú sorok elkerülése végett), találtam egy jó kis oldalt ahol szinte ugyanazt magyarázzák el amit leírtam volna (én egy volt-allergiás ismerősömtől hallottam).

[link]

"10 évvel ezelőtt(..)" sorral kezdődik a bekezdés, ami elmagyarázza miért is vagyunk allergiásak a parlagfűre (de mellékesen az egész cikk érdekes).


Jó egészséget Neked, drukkolok hogy mihamarabb gyógyulj ki az allergiából. :-)

2013. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!