Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan zajlik egy allergia...

Hogyan zajlik egy allergia vizsgálat?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit a hátamon csinálnak, mert csináltak már a karomon, de ott nem jött ki semmire, pedig allergiás vagyok a mogyoróra, pisztáciára, parlagfűre ( keresztallergiám van, és a sárgadinnyével és a görögdinnyével --> dagad egy picit a torkom, viszket a szám körül, az orrom, és a szemem alatt is, és tüsszögök tőle... tehát elég nyilvánvaló hogy allergiás vagyok.)

Ha elmegyek egy ilyen tesztre akkor ki fogja mutatni, vagy megint körberöhögnek..?

Mennyi időt vesz igénybe az egész, attól kezdve hogy megvan a beutalóm?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 23. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha meg van az időpontod odamész. Ragasztanak a hátadra egy

kb. 30 allergénből álló tesztcsíkot. Nálunk úgy szoktuk csinálni,h ezt a tesztcsíkot 48 óra múlva levesszük,akkor értékeljük,majd 24 óra múlva ismét megnézzük. Ilyen vizsgálatot érdemes nem meleg időben csinálni,mert az izzadás miatt nehezebben ragad meg a ragtapasz,ráadásul 48 órán keresztül víz nem érhet hozzá. Gondolom nem új keletű a problémád,szerintem most már várjál őszig a vizsgálattal.

2013. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. és addig bent kell maradnom a kòrházban?
2013. aug. 24. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez járóbeteg rendelésen belül történik.
2013. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!