Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergia vizsgálat csak...

Allergia vizsgálat csak vérvétellel lehetséges?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is vesznek vért. A tüdőszűrőbe a doktor megkarcolja a karodat több helyen, más más szererrel, és utána várni kell fél órát. És amelyik karcolás bepirosodik, arra a szerre vagy allergiás.
2013. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :))
2013. aug. 22. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen allergia attól függ. Pl. laktóz,v. glutén allergiát vérvételből néznek, szénanátha,asztma jellegű allergiánál az alkar bőrébe karcolnak, bőr allergiáknál pedig a hátra ragasztanak allergéneket. Neked milyen allergiád van?
2013. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már voltam is vizsgálaton.A karomra csepegtettek anyagokat,és azokba kis lándzsával szúrtak.

Aztán félóra múlva megnéztük.

És elvileg a mogyoróra vagyok allergiás.

Vagyis,azt mondták hogy a virágzó mogyoróra.

Más növényre gondolom nem érvényes.

2013. aug. 22. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerencse,h csak arra.
2013. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy én csak köhögtem,szóval nem volt se tüsszögés,se kiütések,se semmi más.

És a köhögés se volt annyira vészes.

Most kaptam gyógyszert,remélem jó lesz.


És,ha allergiás vagyok a mogyoróra,akkor nem ehetem ,ugye?

Vagy,ha mondjuk a milka csoki tartalmaz mogyorómasszát és rá van írva hogy "nyomokban szóját,mogyorót tartalmazhat" ,akkor a csokit se ehetem meg?

2013. aug. 22. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a virágzó mogyoróra vagy allergiás,az azt jelenti,h a virág pollenre és nem magára a termésre. Úgyhogy elvileg eheted. Egy valamit azért tudni kell,aki 1 anyagra allergiás,az idővel nagy eséllyel lesz másra is.
2013. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na tessék -.-


:( Nem nagyon hiányzik ez nekem.

De hát,mit tudok tenni..

Csak komolyabb bajom ne legyen.


Amúgy nálunk nincs mogyorófa és mogyorót se ettem annyira szerintem.(összetevőbe előfordulhat)

Meg,azt nem írtam le,de ez igazából egy keresztallergia.

Arról azt tudom hogy rosszabb mint a rendes.

2013. aug. 23. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb,csak nehezebb kizárni,mert nagyon szerteágazó és gyakran olyanra is érzékeny lehetsz,amire nem gondolnál.
2013. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!