Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit csináljak?!

Mit csináljak?!

Figyelt kérdés
Apukám allergiás a darázs csípésre, és kb fél órája megcsípte egy darázs. Megivott egy ampulla kalciumot. Én mondtam neki, hogy orvost kellene hívni, de ő ellenkezik, és mondogatja, hogy nem kell, ne csináljak semmit. A bokáján csípte meg, ott már be is dagadt. Kérem, valaki segítsen! :(

2013. aug. 31. 14:59
 1/2 anonim válasza:
55%

Bizonyára még nem késő a válaszom. Én is allergiás vagyok a darázscsípésre, és legutóbb nekem is orvosi segítség kellett.

Igazán nem kell aggódnod, mivel a bokáját csípte meg, nem fog belehalni. Igya a kalciumot mert az segíthet.

Nyugi még egyszer!:) Itt annyi történhet hogy a dagadás nem múlik el, és elkezd terjedni. Ez lehet hogy szervezettől függően működik, de nálam nem volt olyan gyors. 2-3 napig borogattuk, ittam a kalciumot és már az egész alkarom végigdagadt. Ezek után fordultunk csak orvoshoz.

A probléma az lehet hogy ha eléri a nyakát akkor ott annyira bedagad, hogy nem kap majd levegőt, de ismétlem ilyen probléma nem hinném hogy 1 napon belül kijönne, mivel a nyaktól távoli részről van szó.

Szóval ha másnap is dagadt, ráadásul tovább haladt a dagadás, akkor keressétek fel az orvosotokat, és nem lesz túl nagy beavatkozás, csak egy kis antibiotikum injekció.

Szerintem jobb ha kiderül most, hogy mennyire allergiás, és ha terjed akkor legközelebb, ha nyaktájon csípi meg akkor menjetek azonnal orvoshoz. Ha máshol csípi meg továbbra sem hinném hogy nagy bajok lennének.

Ha még nem voltatok orvosnál, akkor az is megérne 1 próbát ha ecetes ronggyal borogatnátok a dagadt felületet.

Volt egy csípésem ami jó nagyra dagadt, és nem tudtam mit tegyek, javasolták az ecetes borogatást, és habár NAGYON csúnyán vörös lett a borogatott rész, nem dagadt tovább a csípés és lassan elmúlt. (bár ez az ecetes nem biztos hogy darázscsípésnél bejön, de egy próbát megér, főleg ha nem akar orvoshoz menni)

Ha esetleg lenne valami, akkor nyugodtan írj.

2013. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak azért írom be ide így három év távlatában ezt, hogy ne terjedjen tovább a babona, ha valaki mégis ránézne erre a kérdésre:


A KALCIUM NEM HASZNÁL az allergia egyetlen tünetére se!


Évek óta megy a felvilágosító kampány a médiában és az orvostudományban, hogy kiverjék az emberek fejéből azt a hiedelmet, hogy a kalcium ér valamit.

Én sajnos ételallergiában érintett vagyok, időnként a sürgősségin kötök ki: ADRENALIN injekciót adnak be. Sajnos az előző hozzászólásban nem csak egy butaság van, azt írja antibiotikumot adnak... az antibiotikum baktériumokat öl, mi köze ennek egy allergiás reakcióhoz, ami gyakorlatilag egy vegyi tűzijáték a testben? Hisztaminok termelődnek - antihisztaminokkal lehet rájuk hatni.

Kérlek mondd el édesapádnak is, hogy a kalcium nem jó az allergiára, van erről egy csomó újságcikk a neten, ne higgyetek benne, mert ha egy komolyabb allergiás sokknál nem kap gyorsan orvosi ellátást, hanem a hatástalan kalciumban bízik, annak rossz vége lehet.

2017. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!