Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszkető por allergia ellen...

Viszkető por allergia ellen mit tehetnék ha nem tudom megszüntetni a poros munkám miatt? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Gyerekkori ekcémám volt, pár hónapja fellángolt a bőrgyógyászom szerint amire kaptam krémet. A fejem is viszket erre kaptam cseppeket, valamint ajánlott fürdetőkrémet nekem és hajsampont. A hajlataimban elmúlt a krém és a hosszú ujjas ruha használatától. A jobb kézfejemen 50Ft-osnyi méretű pörkös száraz gyulladt sebek vannak szintén viszket szóval valószínű hogy a munkahelyemen található rengeteg porra vagyok allergiás a szám is teljesen begyulladt és ég. Van valamilyen ötletetek? Az allergiát a kiváltó ok megszüntetésével szokták orvosolni de én nem tudom eltüntetni az állandó nagy mennyiségű port.

2013. okt. 1. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen szteroiddal csökkenteni lehetne a tüneteket,de annak súlyos mellékhatásai vannak,nem valószínű,h megérné. Ezért adnak csak ritkán,súlyos esetben. Úgyhogy csak az marad,h védd magad,kesztyűvel,maszkkal vagy keress másik munkát.
2013. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ajánlották nekem a Marly Skin bőrvédő habot a kezemen és a számon mindenképp kipróbálom. Nagyon reménykedem, hogy bejön, de a fejbőrőmre nem tudom alkalmazni:(
2013. okt. 1. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen munkát végzel ahol olyan sok a por? Várom válaszod.

A kézfejeden lévő viszkető sebeket meg lehet gyógyítani még mielőtt komolyabb fertőzés ki nem alakul.


Vigyáznod kell az egészségedre, mert ha az nincs semmilyen más munkát nem tudsz majd végezni. Na és a tüdőddel mi a helyzet? Nagyon veszélyes ez a munkahely az életed is rámehet.

2013. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Műkörmös vagyok, nagyon sok vendégem van egésznap a porban vagyok. Van porelszívóm de úgy látom nem elég. A szám teljesen kicserepesedett
2013. okt. 4. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a maszk. Láttam már olyat,h valaki így dolgozik.
2013. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első blikkre talán hülyeségnek tűnik, de halál-komolyan mondom: próbáld ki a nyersevést. Csodákat tesz a bőrrel.
2013. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!