Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékeny lehetek? Min...

Gluténérzékeny lehetek? Min kellene változtatnom az étrendemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A minap teljesen véletlenül kerveredtem egy olyan veblapra ahol a gluténérzékenység tüneteit sorolták fel. Legnagyobb meglepődésemre a legtöbb passzolt rám. Sokat fáj a fejem, nagyon fáradékony vagyok. néhányszor kiütéseim vannak ( a jóreggeltkekszet nem tudom megenni, mert teljesen kiüt) sokszor vannak emésztési problémáim ... előre is köszönöm a segítséget!22L

2013. szept. 29. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad. A fő tünet a hasmenés, a bél is kijöhet (szó szerint) ettől. A kiütés, fáradékonyság nem tünet.
2013. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj gastroenterológushoz, allergia vizsgálatra
2013. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha nem szeretnél orvoshoz fordulni,az a leg célravezetőbb ha a patikában kapható lisztérzékenységi tesztet megveszed,és otthon egy félórán belül megtudod hogy beteg vagy-e.
2013. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De igen, a fáradékonyság, a kiütések, a mg vagy vashiány is lehet tünet. menj el házorvoshoz, mondd el, hogy emésztési problémáid vannak és hogy bizonyos kekszektől kiütéses leszel, szeretnél szakemberhez fordulni. Addig, amig nem biztos, ne kezdj gluténmentes étrendbe, mert fals eredményt adhat. A patikai teszt nem 100%-os biztonságú, jobb, ha szakemberhez fordulsz, mivel vannak olyan esetek, amikor vérből nem tudják diagnosztizálni. Amúgy a gasztrón is elsőként csak vért fognak venni, ne aggódj. És bizony van ismerősöm, akinek az állandó migrénjét is ez okozta!
2013. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!